Все йде до нового військового союзу – експерти: “Спочатку ми повинні справитися з росіянами, а потім воюватимемо в Європі, тобто в європейській частині Росії. Але поки що про це можна тільки говорити натяками. Спочатку нам потрібно звільнити Мелітополь та Херсон”.
Все йде до нового військового союзу – експерт. Ось що говорить Михайло Самусь.
За словами військового експерта Михайла Самуся, говорити про військовий союз ще зарано. Наразі анонсовану Джонсоном допомогу Великобританії слід розглядати виключно як таку, яка Україні критично потрібна для виживання як держави.
“Великобританія та США рятують нас тим, що передають нам необхідну допомогу, оскільки дещо у нас закінчується, а гарматам уже 50-60 років. Тому поки що тут геополітикою не пахне, поки ми говоримо про виживання України. Адже якби нам американці не передали свою допомогу, то вже скоро нам не було б чим воювати. Що ж до листа Бориса Джонсона про війну в Європі, то хочу нагадати, що Європа у нас – до Уралу. Тобто йшлося не про Париж і не про Україну. Йдеться про європейську частину Росії. Справді, ми займатимемося військовим союзом, але трохи згодом. Спочатку ми повинні справитися з росіянами, а потім воюватимемо в Європі, тобто в європейській частині Росії. Але поки що про це можна тільки говорити натяками. Спочатку нам потрібно звільнити Мелітополь та Херсон”, – розповів “Апострофу” військовий експерт Михайло Самусь.
З ним погоджується і співдиректор програм зовнішньої політики та безпеки Центру Разумкова Михайло Пашков. За словами експерта, Великобританія дає явний сигнал, що вона готова сприяти підтримці України на двосторонньому рівні, що свідчить нещодавній візит Бориса Джонсона до Києва.
Експерт вважає, що відносини лідерів України та Великобританії досягли досить високого рівня довіри, що, в свою чергу, позначається на двосторонніх відносинах, і як результат — Великобританія готова інтенсифікувати допомогу Україні.
“Тут слід говорити про активні відносини на двосторонньому рівні, з можливою перспективою формування якогось регіонального формату, але сказати зараз конкретно і чітко про його контури досить складно. Багато чого в цьому питанні також залежатиме від позиції США. Але те, що до цього все йде, — це абсолютно очевидно, адже європейські країни шукатимуть формат для протистояння Росії”, – вважає Пашков.
На його думку, поки що слід дочекатися саміту НАТО в Мадриді, який пройде в кінці червня, де буде змінена філософія того, як Альянс розглядає Росію на стратегічному рівні. Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг вже публічно анонсував, що на майбутньому саміті Росію оголосять головною загрозою миру та стабільності.
Як зазначає Пашков, таке рішення Північноатлантичного Альянсу може ініціювати пошуки деякими країнами нового військово-політичного формату співпраці з Україною для протистояння та стримування Росії.
Справа в тому, що Україна поза НАТО, тому потрібно компенсувати стратегічну невизначеність у відносинах Україна-НАТО для розвитку якогось військово-політичного регіонального співробітництва. За словами експерта, загальні тенденції ведуть до цього, але поки що складно говорити про конкретні терміни.
Фото ілюстративне, з відкритих джерел.