facebook

“Пенсія може пропасти в цих категорій українців, назріває вражаюча перевірка”: експерти пояснили, чого чекати літнім людям в Україні

Деякі українці можуть втратити пенсії після перевірки даних спеціалістами Міністерства фінансів та Пенсійного фонду (ПФУ). Проект відповідного наказу опубліковано для обговорення на сайті Федерації профспілок (ФПУ). Мова йде про проект наказу «Про затвердження Методики верифікації пенсійних виплат та щомісячного довічного грошового утримання».

Як інформує “НВ”, згідно з документом, спочатку перевірятимуть валідацію даних, тобто дотримання вимог обміну інформацією щодо персональних даних пенсіонерів.

Після цього проведуть перевірку персональних відомостей про пенсіонерів.

На останок перевірять правомірність надання пенсійних виплат та щомісячного довічного грошового утримання громадянам.

За що можуть скасувати виплати:

— помилки у прізвищі;
— отримання виплати за фальшивими документами;

— якщо громадянин якийсь час жив за кордоном;

— якщо людина не отримує виплати протягом шести місяців;

— якщо громадянин-переселенець і змінив місце проживання.

Щодо останнього пункту, то Міграційна служба фіксує перетин кордону населенням, тому така інформація оперативно потраплятиме до Мінфіну та Пенсійного фонду під час верифікації.

Нагадаємо, в Україні протягом 2023 року проводиться індексація та перерахунок пенсій в кілька етапів. Як йдеться у постанові Кабінету міністрів, максимальна надбавка до пенсії становитиме 1500 гривень. Її можуть отримати ті, хто зараз має виплату у розмірі 7500 грн. Мінімальна надбавка ― 100 гривень.

Джерело.

Close