facebook

ПЦУ переходить на новий церковний календар: Різдво, Покрова, Хрещення – у нові дати

Багато церковних свят в Україні отримали нові дати.

Архієрейський собор ПЦУ у Києво-Печерській лаврі у середу, 24 травня, проголосував за зміну церковного календаря, розповідає “ТСН”.

Повідомляється, що серед учасників собору лише один був проти переходу на новий церковний календар, ще один учасник утримався.

Напередодні митрополит Київський та всієї України Епіфаній анонсував перехід ПЦУ на новий церковний календар. Відповідне рішення було ухвалено на сьогоднішньому соборі у Трапезному храмі лаври, а формальний перехід буде затверджено під час помісного собору церкви 27 липня.

За словами митрополита Переяславського та Вишневського Олександра (Драбинко), усім переходити на новий церковний календар необов’язково, нав’язування у примусовому порядку не буде. Можна буде здійснювати парафії за старим стилем.

За новим календарем віруючі почнуть жити з 1 вересня – тоді більшість релігійних свят відзначатимуть інші дати. Різдво почнуть відзначати 25 грудня замість 7 січня, Покрову – 1 жовтня, Водохреще – 6 січня, а день Святого Миколая – 6 грудня.

При цьому Великдень та Трійцю святкуватимуть, як і раніше – церковні служителі продовжуватимуть вираховувати дати вручну.

Джерело.

Close