Батьки та дружини загиблих українських військовослужбовців можуть вийти на пенсію достроково. Права матерів, батьків та обраниць українських захисників регулюються відповідним законом.
Хто має право на пенсію у зв’язку з втратою годувальника за померлого військовослужбовця
Пенсію за втратою годувальника можуть отримати дружина/чоловік або батьки військовослужбовця, який загинув під час виконання службових обов’язків. Вони можуть оформити виплати не раніше 55 років, незалежно від тривалості страхового стажу.
Якщо військовослужбовець помер з причини, не пов’язаної з виконанням службових обов’язків, його дружина/чоловік або батьки можуть оформити пенсію у 60-річному віці, незалежно від наявності у них страхового стажу.
Умови для отримання пенсії у зв’язку з втратою годувальника, який загинув під час виконання службових обов’язків
Пенсію його батькові/матері або дружині/чоловікові можуть призначити з 55-річного віку, незалежно від тривалості трудового стажу.
Розмір виплати становитиме 70% заробітної плати загиблого годувальника його дитині або членам сім’ї, але не менше ніж 7800 гривень.
За наявності у сім’ї двох і більше дітей вони отримають по 50% зарплати загиблого годувальника, але не менше 6100 гривень. Зазначена категорія осіб має право на пенсію за наявності права на:
пенсію за віком на пільгових умовах;
дострокову пенсію за віком;
пенсію незалежно від віку;
пенсію зі зниженням пенсійного віку відповідно до закону.
Умови для отримання пенсії за втратою годувальника, який загинув не під час виконання службових обов’язків
пенсію можуть одержати особи з інвалідністю;
пенсію можуть одержати з 60-річного віку незалежно від наявності страхового стажу.
Пенсійна виплата складає 30% зарплати померлого на кожного члена сім’ї.
Мінімальний максимальний розмір пенсії у зв’язку із втратою годувальника має право отримати кожен непрацездатний член сім’ї окремо, незалежно від причини смерті військовослужбовця-годувальника.