facebook

Літо буде важким: Українців масово позбавлять пільг

Уряд скасовує деякі види пільг для людей.

Верховна Рада вже ухвалила законопроєкт, який передбачає скасування податкових пільг. Документ підтримали 277 нардепів. Про це пише “Gsminfo”.

Як зазначив нардеп від “Голосу” Ярослав Железняк, йдеться про такі нововведення: скасування податкових пільг для ФОП 1 та 2 груп, відновлення перевірок підприємців з виявленням порушень та призначенням штрафів, а також повернення штрафних санкцій за порушення використання PRO.

Уряд пояснює свої дії тим, що бізнесу потрібно було адаптуватися до нових реалій, а пільгові ставки є збитковими для державного бюджету.

У Мінфіні повідомили, що ухвалення запропонованого законопроєкту дозволить збільшити надходження до державного та місцевих бюджетів на 10 млрд гривень у 2023 році.

Міністр фінансів Сергій Марченко запевняє, що документ не запроваджує нових податкових ставок і не підвищує податки. Він зазначає, що “норми спрямовані насамперед на повернення податкового законодавства у довоєнний стан”, та обмеження дії окремих норм Кодексу, запроваджених на період дії воєнного стану на території України, почне діяти з 1 липня 2023 року.

Прийняття цього законопроєкту є одним зі структурних елементів Меморандуму з МВФ щодо економічної та фінансової політики, який сприяє зростанню податкових надходжень у 2023 році.

Раніше Верховна Рада зменшила ставку податку з 5 до 2% для платників єдиного податку третьої групи в умовах війни. Тепер підтримки потребує вже сама держава, але вже податкові зміни, такі як скасування пільгового оподаткування та повернення штрафних санкцій можуть призвести до додаткового поповнення скарбниці на мільйони гривень.

Джерело.

Close