facebook

В Україні перевірять лічильники: кому доведеться доплатити десятки тисяч гривень за комуналку

В Україні повернули перевірку всіх лічильників. Протягом трьох місяців після закінчення опалювального сезону повинні перевірити прилад обліку (перевірка відбувається в середньому раз на чотири роки). Якщо під час перевірки лічильника знайдуть пошкодження, суми у платіжках можуть перерахувати та нарахувати величезні борги.

При цьому, як розповів голова правління Спілки споживачів комунальних послуг Олег Попенко, тим, хто не пройде перевірку, комуналку рахуватимуть за нормативами споживання, а не за свідченнями лічильника. При цьому найчастіше нормативи вищі за реальний обсяг споживання. obozrevatel.com

В Україні вже є випадки, коли під час повірки на лічильниках знаходили пошкодження та споживачів змушували доплатити десятки тисяч гривень. Наприклад, Криничанський районний суд Дніпропетровської області зобов’язав місцевого мешканця заплатити за газ донарахування у розмірі 17 900 грн. Під час перевірки лічильника комунальники виявили механічні пошкодження, які могли б вплинути на показання та відповідно суми у платіжках.

Про це йдеться у рішенні суду у справі №178/1960/22. “Дніпропетровськгаз” отримає від свого клієнта 15419 грн, решта суми (2481 грн) – витрати на судовий збір,

Перевірку можна пройти без того, щоб здавати лічильник відвозити до певної організації. Це необхідно зробити тільки в тому випадку, якщо під час огляду приладу знаходять ушкодження.

 

 

 

Джерело.

Close