facebook

Українці мають повернути державі субсидії: у ПФУ вже попередили

Деяких українців можуть змусити повернути субсидію.

Держава вже не один рік надає українцям допомогу в оплаті житлово-комунальних послуг у вигляді призначення субсидії, якщо їм самостійно важко оплачувати їх. При цьому на Facebook-сторінці Пенсійного фонду вказується, у якому випадку отриману субсидію можуть змусити повернути.

У відомстві нагадали, що людина, яка звертається за субсидією до держави, бере на себе відповідальність за подану інформацію у декларації про своє майно та доходи.

З цих даних людині згодом і призначається субсидія. При цьому українським законодавством передбачено лише два випадки, за яких виплачену субсидію слід повернути державі:

Якщо у заяві та декларації були зазначені неправдиві дані;
Якщо людина не повідомила обставини, що впливають на перегляд права на отримання субсидії.
Ці факти можуть вплинути на встановлення права на отримання житлової субсидії та визначити розмір, який у результаті перевищив 10 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян – один становить 170 грн.

Якщо, наприклад, змінився склад сім’ї, тоді домогосподарству, що отримує субсидію, слід протягом 30 днів з моменту змін про це повідомити.

У разі призначення субсидії на наступний період уповноважений орган може утримати суму, яку було виплачено понад норму. При цьому поточний розмір виплати може скоротитися на більш ніж 20%.

Субсидії призначаються тим, хто має низький дохід і більшу його частину – понад 15% витрачається на оплату комунальних послуг.

При цьому ще при призначенні субсидії враховується площа приміщення, перевіряються всі прописані за адресою члени сім’ї, їх дохід, чи робилися дорогі покупки за останній рік, чи є значні суми в банках тощо.

Джерело.

Close