facebook

Івана Купала, Петра та Павла, Маковея і не лише: нові дати церковних свят на літо – все здвинулось на кілька тижнів

Коли 2023 року українці відзначатимуть церковні свята по-новому


Для українців дали новий церковний календар на 2023 рік, згідно з яким тепер відзначатимуться православні та народні свята. Докладно про це розповість інформаційний портал “Стіна”.

Отже, як ми знаємо, що деякі свята з року в рік відзначаються в одні й ті самі числа, проте більшість церковних свят все ж таки змінюють свої дати, саме тому для українців і друкують церковні календарі, де докладно описано кожне свято і на який день воно припадає.

Так от, у нашому матеріалі ви зможете побачити, коли і яке свято цього року буде у певну дату. Адже всі віруючі не просто дивляться, але суворо дотримуються святкових днів.

Зазначається, що з 1 вересня Православна церква України переходить на новоюліанський календар, через що дати багатьох церковних свят зміняться.

Так, Різдво Іоанна Хрестителя, апостолів Петра та Павла, пророка Іллі, Маковея, Преображення Господнього та Успіння Пресвятої Борогодиці парафіяни ПЦУ відзначатимуть за новим календарем.

Різдво Іоанна Хрестителя 2023 (Іоанна Купала) – 24 червня (замість 7 липня).

Апостолів Петра та Павла 2023 – 12 липня (замість 29 червня).

Пророка Іллі 2023 – 20 липня (замість 2 серпня).

Маковея (Медовий Спас) – 1 серпня (замість 14 серпня).

Преображення Господнє 2023 – 6 серпня (замість 19 серпня).

Успіння Пресвятої Богородиці 2023 – 15 серпня (замість 28 серпня).

У той же час, дати Великодня, Вознесіння та Трійці святкуватимуться, як раніше: Вознесіння святкуватимуть на 40-й день після Великодня, а Трійцю – на 50-й.

Джерело.

Close