facebook

Як оскаржити рішення ВЛК: українцям дали інструкцію

Опубліковано інструкцію, як оскаржити рішення ВЛК


В Україні продовжується воєнний стан та загальна мобілізація, в рамках якої громадянам призовного віку спочатку мають видати повістку для постановки на військовий облік. Потім видається повістка для проходження медогляду. Як оскаржити рішення військово-лікарської комісії, якщо українець не погоджується з результатом, повідомляє yaizakon.com.ua.

Від результату військово-лікарської комісії залежить, чи буде призвана на подальшу військову службу людина. Якщо ви не погоджуєтесь з висновком військово-лікарської комісії, тоді слід вимагати проведення контрольного обстеження у військовому лікувальному закладі.

У спірних питаннях, пов’язаних із незгодою з висновком лікарів, залучених до медичного огляду, питаннях контролю за об’єктивністю висновків лікарів за рішенням штатної ВЛК військовозобов’язаний може бути направлений до такого закладу згідно з абзацом 3 пункту 2.12 Положення про військово-лікарську експертизу ЗСУ.

Для спростування рішення ВЛК у досудовому порядку необхідно:

Подати заяву про перегляд рішення комісії до ВЛК найвищого рівня, обов’язково вказавши причину перегляду рішення;
До заяви слід прикріпити всі документи, видані ВЛК, рішення яких будуть заперечуватися;
Варто надати результати попередніх медичних оглядів.
Щоб оскаржити рішення комісії у судовому порядку, необхідно:

Звернутися з позовною заявою до окружного адміністративного суду – це може бути суд за місцем проживання чи місцем розміщення ВЛК, рішення якого оскаржується;
Судовий порядок можна використовувати одразу, не звертаючись до досудового порядку.
Адвокат Андрій Карпенко також зазначив, що військовозобов’язаних можуть повторно викликати на проходження ВЛК.

Наприклад, якщо від часу останнього проходження минуло 12 місяців. Тому навіть люди з інвалідністю можуть отримати повторно таку повістку і пройти огляд, щоб фахівці переконалися, чи не змінився стан здоров’я людини.

Джерело.

Close