Правозахисник наголошує, що військовозобов’язаному в жодному разі не можна чинити опір та застосовувати фізичну силу
В Україні триває загальна мобілізація та вручення повісток у громадських місцях. У деяких випадках військовозобов’язаним не просто вручають “запрошення” у військкомат, а й вирішують одразу його туди доставити, навіть проти волі. Що робити у такій ситуації, пояснив адвокат Ростислав Кравець.
Правозахисник зазначає, що при зустрічі зі співробітниками ТЦК у жодному разі не можна застосовувати фізичну силу, адже це може закінчитися плачевно. Наприклад, людину можуть притягнути до відповідальності за напад.
Якщо співробітники ТЦК примусово відвозять військовозобов’язаного до центру комплектування, то в такому разі потрібно звертатися до поліцейських із вимогою захистити його права. Адвокат наголошує, що неявка до ТЦК без попереднього вручення повістки не є правопорушенням.
“Привезли в центр комплектування – раджу вимагати надання вам безкоштовного адвоката і щоб вам викликали поліцію і повідомили підстави вашого затримання. Жодних документів підписувати не потрібно. Жодних військово-лікарських комісій проходити не потрібно, поки вам не повідомлять письмово, на якій підставі вас утримують у ТЦК”, – зазначив Ростислав Кравець.
Адвокат наголошує, що в жодному разі не можна пропонувати співробітникам ТЦК хабарі або всерйоз реагувати на їхні погрози. За першої ж нагоди потрібно зв’язатися з рідними, друзями чи знайомими, щоб ті пішли до суду району, де розташований ТЦК та подали заяву за 206-ю статтею.