Адвокат дав важливі поради щодо примусової мобілізації.
Українцям дали поради, що робити при примусовому врученні повістки чи спробі доставити людину до територіального центру комплектування (ТЦК). Що робити у таких випадках, поділився адвокат Ростислав Кравець у себе на YouTube-каналі.
У країні продовжується процедура вручення повісток. Нерідко документ вручають прямо на вулиці, а також можуть примусово спробувати доставити людину в ТЦК для уточнення даних.
Адвокат радить військовозобов’язаним у таких випадках не сперечатися чи вступати у бійку з людьми зі зброєю та у військовій формі.
Якщо вони не застосують зброю, тоді за напад на військового може загрожувати кримінальна відповідальність за перевищення самооборони.
Адвокат зазначив, що якщо вас зупинили на вулиці та вимагають пред’явити документи, тоді представники ТЦК мають це робити у присутності співробітників поліції.
Але не завжди вони так чинять і нерідко на місці заповнюють повістку. А в деяких випадках військові взагалі намагаються відвести в автобус громадянина, щоб доставити до ТЦК.
Кравець зазначив, що якщо людині виписали повістку, вона зобов’язана у вказаний день та місце з’явитися. Але якщо представники ТЦК порушують і правила вручення повістки або намагаються заштовхнути людину в автобус, вона має звернутися до співробітників поліції для захисту своїх прав.
Але навіть якщо так сталося, що проти вашої волі привезли до військкомату, потрібно на місці вимагати безплатного адвоката, радить Кравець. Також на місце варто викликати поліцію та повідомити підстави для вашого затримання.
Адвокат попереджає, що у таких випадках не варто підписувати документи, проходити військово-лікарську комісію, доки письмово вам не вкажуть причину затримання.
Не варто вірити погрозам, що за відмову буде якась відповідальність. Кравець наголосив, що за такі дії буде покарано представників ТЦК і всіх, хто мав відношення до затримання.
Також адвокат не радить пропонувати хабар для того, щоб вас відпустили, адже це може бути провокація і ви будете покарані за таку пропозицію згідно із законом.
Якщо є можливість зателефонувати знайомим чи друзям, попросіть їх піти та подати заяву слідчому судді до суду. Затримувати мають право лише за рішенням суду.