Низку українців можуть анулювати відстрочку від мобілізації
У період воєнного стану певні групи українців мають змогу отримати відстрочку від призову на військову службу. Проте ті, хто вже отримав таку відстрочку, схильні до можливості її анулювання, пише OBOZREVATEL.
Рішення про скасування відстрочки від призову військовозобов’язаного приймається, коли він більше не має підстав для продовження терміну призову до лав Збройних Сил України (ЗСУ).
Відповідно до закону “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію”, відстрочення від призову в період загальної мобілізації надається будь-якому військовозобов’язаному, який підтверджує наявність підстав для такої відстрочки.
Проте відстрочка може бути анульована у таких випадках:
Відсутність підтвердження інвалідності призовника з боку комісії медико-соціальної експертизи (МСЕК).
Непідтвердження непридатності для військової служби протягом шести місяців з боку військово-лікарської комісії (ВЛК).
Один із трьох дітей, які перебувають на утриманні військовозобов’язаного, досяг 18-річного віку.
Відпадання необхідності опіки над родичем з інвалідністю І чи ІІ групи (чоловіком, дружиною, батьками).
Відпадання необхідності опіки над хворою дитиною чи дитиною з інвалідністю до 18 років, або повнолітньою дитиною з інвалідністю І чи ІІ групи.
Припинення турботи про хворого чоловіка/дружину чи батьків, що було визначено раніше після рішення МСЕК.
Втрата статусу народного депутата.
Звільнення військовозобов’язаного з посади в установі, зазначеній у частині 14 статті 23 закону.
Завершення навчання у вищих навчальних закладах, аспірантурі, докторантурі або звільнення з посади в установах вищої або професійної вищої освіти, наукових установах та організаціях, установах професійної (професійно-технічної) або загальної середньої освіти, де він працював на посаді із завантаженням не менше 0,75 ставки наукових та науково-педагогічних працівників.
Закінчення терміну дії бронювання та відсутність його відновлення.
Завершення виконання мобілізаційного завдання (замовлення) підприємством, установою чи організацією, які надали відстрочку або скасування цього завдання.
Завершення виробництва товарів, виконання робіт та надання послуг для забезпечення потреб ЗСУ та інших військових формувань з боку підприємства, установи чи організації.
Позбавлення статусу критично важливого для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період уповноваженим органом підприємства, установи чи організації.
Ліквідація органу влади, підприємства, установи чи організації, які надають відстрочку.
Звільнення військовозобов’язаного з органів влади, підприємства, установи чи організації, які надали відстрочку.
Військовозобов’язаний, який підпадає під будь-яку з вищезгаданих умов, може бути позбавлений відстрочки від призову на військову службу.