facebook

Ніхто з чоловіків не чекав на такі заходи від ТЦК, знайдено спосіб впізнати ухилянта і вручити повістки: мобілізація 2024

Верховна Рада може розглянути законопроєкт № 10449 у другому читанні 6 березня. У разі його ухвалення співробітники ТЦК зможуть перевіряти документи на вулиці, а електронні повістки військовозобов’язаним надсилатимуть онлайн.

Як інформує “НВ”, поки що діють чинні норми проведення мобілізаційних заходів. Начальник Кременчуцького РТЦК підполковник Мирослав Волков розповів журналістам про актуальні правила вручення повісток.

Підполковник Волков розповів, що наразі представники ТЦК спільно з поліцейськими виконують патрулювання на вулицях міст. Під час дії воєнного стану громадяни повинні мати при собі посвідчення особи, а військовозобов’язані — військово-обліковий документ. Патрульні перевіряють ці документи й у разі необхідності виписують повістки для прибуття до РТЦК з метою уточнення військово-облікових даних.

Завдання з патрулювання виконують військовослужбовці з роти охорони, які є обмежено придатними до військової служби. Рота на 100% укомплектована таким складом. Це військові, які свого часу були мобілізовані, виконували бойові завдання у складі бойових підрозділів, отримали якісь поранення, були визнані обмежено придатними та через це переведені до роти охорони. Усі вони мають статус учасника бойових дій.

Тому, на думку підполковника Волкова, населення має ставитися до перевірки документів з порозумінням. Під час спілкування зі співробітниками ТЦК варто розуміти, що вони не якимось дивом потрапили у роту охорони. Вони всі виконували бойові завдання та заслуговують на повагу. Багатьом з них важко пересуватись, але вони розуміють, що мобілізаційні заходи є важливими для всієї держави.

Порядок вручення повістки регулюється постановою Кабміну № 1487. Юристка Юридичної сотні Марія Звягінцева зауважила, що вручення повісток можуть здійснювати лише уповноважені особи, до яких належать:
виконавчі органи сільських, селищних, міських рад — у разі отримання розпорядження територіального центру комплектування; керівники (голови) державних органів, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій — лише за розпорядженням ТЦК; керівники навчальних закладів — також за наявності розпорядження ТЦК; уповноважені представники ТЦК, які отримали наказ керівника центру про видачу повісток.

Громадяни мають право вимагати в особи, яка вручає повістку, показати документ, що уповноважує її до таких дій. Тобто наказ керівника ТЦК про вручення повістки із прізвищами цих осіб, а також — службові посвідчення, які доводять, що ці особи працюють в установах та є тими, кого уповноважив керівник ТЦК.

Постанова КМУ № 1487 затверджує порядок організації та ведення військового обліку призовників і військовозобов’язаних і встановлює форму та особливості заповнення повістки, а також правила щодо вручення повістки адресно та на роботі.

Джерело.

Close