facebook

В Україні почалось відключення водопостачання цим людям: названо причину і як запобігти радикальним заходам

Українцям, що заборгували за комуналку, уже не тільки відрізають світло, але й припиняють водопостачання. Відключення водопостачання боржникам у містах розпочали з 1 березня. Для того, щоб вимкнути воду, комунальникам не потрібен навіть доступ до помешкання. Усе можна зробити, не заходячи до квартири.

Як інформує “Today.ua”, вслід за відключенням світла, почали відключати за борги і водопостачання. Як усе відбувається, показали на прикладі багатоповерхівки у Кропивницькому. Для того, щоби позбавити квартиру води, комунальникам не потрібно навіть заходити до помешкання. Усе робиться віддалено, з даху будинку.

До початку цього неприємного процесу у боржників був, принаймні, місяць, щоб розрахуватися з водоканалами або реструктурувати свої борги та уникнути відключення. Тим, хто не скористався такою можливістю, зараз почали відключати воду. Та, перш ніж це зробити, їм дають ще один шанс повернути заборговане. Для цього навіть не потрібно нікуди бігти, адже біля під’їзду стоїть автомобіль із мобільною касою, де відразу можна заплатити.

Втім, більшості боржників або на той час немає вдома, або вони просто не відчиняють дверей. Тоді працівники водоканалу приступають до найгіршого – відключення водопостачання. Причому блокується не водопостачання, а водовідведення, тобто каналізація. Проживши день-два без каналізації, люди, як правило, знаходять гроші, щоби повернути водоканалу заборговане. Багатьом доводиться брати кредит для оплати комуналки.

До речі, відновлення водопостачання лише оплатою боргу не обійдеться. Доведеться заплатити ще й 5 тисяч гривен додатково за сам процес відновлення. Тому краще все ж знайти гроші до блокування каналізації, щоб уникнути такої зайвої витрати.

Джерело.

Close