facebook

Стосується сімей загиблих Героїв: омбудсмен Лубинець зробив важливу заяву

Омбудсмен Лубинець звернувся до родин військових із важливою заявою.

Через звернення членів сімей військовослужбовців зі скаргами на тривалий термін ідентифікації невідомих тіл захисників інститут запросив представників державних органів для спілкування, з’ясування причин та обговорення шляхів, які допоможуть вирішити проблему. Про це повідомляє Дмитро Лубинець на своїй сторінці у Фейсбуку.

Під час засідання брали участь безпосередньо Міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко, заступники міністра, представники Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими, МВС, ДСУ Нацполіції, МО, ГШ ЗСУ, СБУ.

Що ж до цієї проблеми, то ще 2022 року омбудсмен звертався до МОЗ і висловив пропозиції щодо збільшення кількості бюро, медичного персоналу, рефрижераторів та іншого обладнання. Цю тему обговорювали на початку 2024 року в Координаційному штабі.

Наразі, за словами Міністра охорони здоров’я, понад 2800 тіл та фрагментів вдалося ідентифікувати. Продовжується процес пошуку їхніх рідних для повернення для поховання. Також, за словами представників державних органів, рідні не можуть знайти тіла захисників, оскільки вони ще не передані українській стороні. Проте процес репатріації тіл відбувається. Про це повідомляє публічно.

Ряд питань присутніх стосувався термінів ідентифікації тіл та оповіщення сімей, роботи бази даних ДНК, комунікації зі слідчими, роботи експертів, алгоритмів ідентифікації тощо. На це родичам дали вичерпні відповіді.

Після зустрічі члени сімей загиблих героїв могли поставити представникам державних органів особисті питання.

Україна максимально зацікавлена ​​у тому, щоб повернути тіла загиблих наших воїнів. Рідні мають повне право шанувати загиблого воїна.

Джерело.

Close