facebook

З 18 до 23 будуть відключення світла: в Укренерго попередили всі області

Російська армія здійснила нову серію нападів на енергетичні об’єкти України, завдавши ударів по теплових та гідроелектростанціях.

З 18:00 до 23:00 у країні можливі відключення електроенергії. По всій Україні виявлено проблеми з енергопостачанням через бойові дії та ракетні атаки, внаслідок чого порушено роботу об’єктів у 9 областях. Про це повідомляє “Укренерго”.

Суть проблеми полягає в тому, що протягом останнього часу росія продовжує завдавати масованих ударів по інфраструктурі енергопостачання. Вночі 8 травня було випущено понад 50 ракет та 20 “шахідів” з різних енергетичних об’єктів у кількох областях, включаючи Львівську, Вінницьку, Полтавську, Кіровоградську, Запорізьку та Івано-Франківську області. Це вже п’ята атака на енергетичні об’єкти, починаючи з березня цього року. Під удар потрапили як теплові, і гідроелектростанції. Також постраждало обладнання одного із об’єктів “Укренерго” у центральному регіоні країни. Наразі там працюють аварійні бригади, які займаються відновленням пошкоджених об’єктів.

Внаслідок атак виникла критична ситуація з енергопостачанням. Сьогодні ввечері очікуються обмеження споживання електроенергії з 18:00 до 23:00 по всій країні через дефіцит енергії в енергосистемі. Розклад відключень буде опубліковано на сайтах місцевих енергетичних компаній. Причиною цього браку є пошкодження, завдані українським енергетичним об’єктам внаслідок атак росії. Особливо напружена ситуація очікується сьогодні з 18.00 до 23.00. Диспетчерський центр “Укренерго” вживає всіх можливих заходів для усунення дефіциту, включаючи імпорт та аварійну допомогу електроенергією з країн Європи.

Для компенсації втрат зараз здійснюється імпорт електроенергії з Румунії, Словаччини, Польщі, Угорщини та Молдови. Увечері обсяг імпорту становить 7623 МВт*год, з максимальною потужністю в окремі години до 1198 МВт. З 1 грудня минулого року технічна можливість імпорту електроенергії з Європи до України та Молдови становить 1 700 МВт на годину.

Ще у деяких областях відбулися відключення електроенергії через негідні погодні умови. Також деякі населені пункти залишилися без світла з інших причин. Бойові дії також призвели до нових відключень у Дніпропетровській, Донецькій, Івано-Франківській, Київській, Львівській, Миколаївській, Полтавській, Харківській та Сумській областях.

Разом з тим, Міністерство енергетики закликає громадян використовувати електроенергію з обережністю в піковий годинник з 7:00 до 10:00 та з 17:00 до 22:00 для забезпечення стабільної роботи енергосистеми, яка постраждала внаслідок останніх атак та щоб уникнути додаткових обмежень для домашніх споживачів.

Джерело.

Close