facebook

За стаж для пенсії доведеться заплатити: озвучено офіційні розцінки

За браком стажу пенсіонери можуть його купити


Українці пенсійного віку, які збираються вийти на заслужений відпочинок, але не мають для цього достатньої кількості місяців чи років страхового стажу, можуть придбати цей стаж. Купівля недостатнього стажу коштуватиме громадянам 1760 гривень за один місяць стажу. Про це повідомляє “Стіна”.

Так, мінімальний страховий внесок залежить від показника мінімальної заробітної плати в країні та становить 22% від нього. Так, з 1 квітня мінімальну зарплату встановлено на рівні 8 тисяч гривень, отже сума мінімального страхового внеску за місяць становить 1760 гривень. Саме стільки і доведеться заплатити українцям за місяць страхового стажу, що бракує.

В Україні діє норма, згідно з якою непрацюючі громадяни мають право самостійно сплачувати страхові внески та забезпечити себе стажем для виходу на пенсію. У той же час, якщо пенсійний вік вже близько, а стажу – мало, українці можуть купити недостатній період страхового стажу за попередні роки, але в цьому випадку його вартість буде підвищена вдвічі:

на місяць – 3520 гривень,
на рік – 42 240 гривень.
Вимоги щодо страхового стажу для виходу на пенсію у 2024 році:

для виходу на пенсію у 60 років – не менше 31 року стажу;
для виходу на пенсію у 63 роки – не менше 21 року стажу;
для виходу на пенсію у 65 років – від 15 до 21 року стажу.
Пенсіонери віком від 65 років, у яких менше 15 років страхового стажу, замість пенсії зможуть отримувати державну грошову допомогу.

Відповідно до чинної пенсійної реформи вимоги щодо стажу для виходу на заслужений відпочинок збільшуватимуться з кожним роком. Так, у 2028 році українцям потрібно буде працювати щонайменше 35 років, щоб вийти на пенсію у 60.

Джерело.

Close