facebook

Спочатку віддасте 25 тисяч гривень, а потім посадять на 3 роки: українців попередили про серйозне покарання

Новий закон про мобілізацію, який набуде чинності 18 травня, запроваджує суворіші заходи для призовників, які не виконують своїх обов’язків. Народний депутат Ірина Фріз докладно розповіла про наслідки для тих, хто неодноразово ігнорує виклики ТЦК, повідомляє “ТСН”.

Спочатку порушникам загрожують адміністративні штрафи, а у разі несплати наступні штрафи посилюватимуться. Для фізичних осіб ці штрафи становлять від 17000 до 25000 гривень. Однак несплата цих штрафів та оновлення реєстраційних даних може призвести до кримінальної відповідальності згідно із законом про мобілізацію.

Призовникам, які завзято ухиляються від мобілізаційних обов’язків, може загрожувати кримінальна відповідальність саме за ухилення, а не за просте порушення військового обліку. Це положення залишається незмінним у чинному законодавстві та передбачає покарання від 3 до 5 років позбавлення волі за ухилення від виконання закону під час воєнного стану.

По суті, цей закон спрямований на забезпечення дотримання мобілізаційних вимог шляхом введення заходів, що поступово посилюються, проти тих, хто неодноразово відмовляється виконувати свої зобов’язання.

«Тобто це стаття за ухилення, а не порушення військового обліку. І саме за це у чинному законодавстві статтю було не змінено – передбачається від 3 до 5 років ув’язнення за ухилення від мобілізації під час дії воєнного стану», – заявила чиновниця.

Джерело.

Close