В Україні проведено опитування, результати яких показали незадоволення громадян рівнем своїх заробітних плат. Вони планують зміну роботи за першої ж нагоди. Стало відомо, що доходи можуть або заморозити на три роки або підвищити, як того вимагає ринок.
Як інформує “biz.today.ua”, зарплати українців поступово зростають, але не так швидко, як їм того б хотілося. За оцінками уряду, через три роки середній розмір перевищить 30 тис. грн на місяць або близько 700 доларів.
За даними аналітичного звіту Gradus Research, задоволені роботою в Україні лише 26% респондентів. Вони хотіли б отримувати близько 32 тис. грн на місяць замість середніх 18,5 тис. грн. Левова частка опитаних – 63% – має намір звільнитися та шукати кращу роботу протягом найближчих пів року.
Що буде із зарплатами
Роботодавці переглядають рівень заробітних плат, щоб привабити більше персоналу. На ринку відчувається дефіцит фахівців. Він особливо помітний у будівництві, на виробництві та в охороні. Часто буває так, що ті спеціалісти, які залишилися, прагнуть невиправдано високих заробітних плат.
Якщо бюджетні прогнози реалізуються, то середня заробітна плата в Україні у 2024 році становитиме близько 536 доларів. Згідно з оновленим макропрогнозом Кабміну, у наступному році цей рівень становитиме близько 24,3 тис. грн, у 2026-му – близько 28,2 тис. грн, а у 2027-му – 32,5 тис. грн..
А що стосується мінімальної зарплати, то уряд у Бюджетній декларації залишив її незмінною впродовж 2025-2027 років. Це ж саме стосується мінімальної пенсії, а також прожиткових мінімумів громадян.
Голова комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев запропонував зміни до документа. За його ініціативою, “мінімалка” у 2025 році має становити 8780 грн, у 2026-му – 9650 грн, а у 2027-му – 10 420 грн.
“Замороження соціальних стандартів і гарантій на три роки призведе до поглиблення й так значного розриву в доходах населення”, – наголосив нардеп.