facebook

Повістки від ТЦК пішли поштою: запам’ятайте, що з ними робити

Повістки від ТЦК пішли поштою – важливі рекомендації


З 16 липня в Україні механізм вручення повісток змінився. Їх можуть надсилати поштою, а саме рекомендованим листом. Такий порядок денний буде вважатися врученим, навіть якщо громадянин від нього відмовився або не поставив підпис. Про це повідомляє РБК.

Хто і кому надсилатиме повістки поштою
Насамперед викликатимуть у ТЦК тих осіб, які не оновили свої військово-облікові дані в період з 18 травня по 16 липня, щоб вони все ж таки виконали вимогу закону.

Але тих, хто оновив персональні дані у відведений 60-денний термін, також можуть викликати повісткою з метою проходження ними військово-лікарської комісії (ВЛК).

Як пояснювали в Міноборони, відправлення повісток поштою здійснюватимуть територіальні центри комплектування та соціальної підтримки. Порядок денний буде надісланий рекомендованим листом (процедуру визначено постановою Кабінету міністрів України №560).

“Приходить рекомендований лист, людина або під підпис отримує, або відмовляється, знову ж таки, під підпис. Або лист повертається – і тоді вважається, що він був доставлений… Якщо людина не була фізично на місці, а лист повертається, то тоді запускається механізм адміністративного правопорушення”, – пояснював раніше речник Міноборони Дмитро Лазуткін в ефірі телемарафону.

Коли повістка, надіслана поштою, вважатиметься врученою
У разі надсилання повістки поштою, належним підтвердженням оповіщення резервіста або військовозобов’язаного про виклик до ТЦК є:

день отримання такого поштового відправлення особою, що підтверджується інформацією чи документами від поштового оператора;
день проставлення у поштовому повідомленні відмітки про відмову отримати поштове відправлення;
день проставлення відмітки про відсутність особи за адресою місця проживання, повідомленої цією особою ТЦК під час уточнення своїх облікових даних;
день проставлення відмітки про відсутність громадянина на адресу задекларованого або зареєстрованого місця проживання в установленому законом порядку, якщо ця особа не повідомила ТЦК про іншу адресу місця проживання.
Важливо. Порядок денний про виклик до ТЦК надсилається не пізніше, ніж протягом наступного дня після підпису повістки відповідним керівником. При цьому день явки на виклик резервіста або військовозобов’язаного визначається не раніше 14 днів з дня її відправлення.

Джерело.

Close