facebook

Рада звільнила частину українських підприємців від податків: хто може не платити

Верховна Рада ухвалила в цілому законопроєкт №2166, який передбачає можливість для підприємців не платити податки за місяці, в яких вони не отримували прибуток.

За відповідне рішення проголосував 321 депутат

Закон удосконалює норми законодавства щодо нарахування та сплати ЄСВ особами, які здійснюють незалежну професійну діяльність.
Головне з документа – фізособам-підприємцям скасували зобов’язання (крім тих, які обрали спрощену систему оподаткування, обліку та звітності) платити мінімальний розмір ЄСВ за місяці, в яких вони не отримали прибутку.

Зокрема, перелік осіб, звільнених від сплати ЄСВ, доповнили особами, які ведуть незалежну професійну діяльність, якщо вони отримують пенсію за віком або є особами з інвалідністю. Вони зможуть бути платниками ЄСВ лише за умови добровільної участі.

Також від сплати ЄСВ за себе звільнять осіб, які ведуть незалежну професійну діяльність – за умови постановки їх на облік як фізосіб-підприємців та здійснення ними одного виду діяльності одночасно як ФОП.

Також від сплати податку звільнили осіб, які здійснюють незалежну професійну діяльність.

За законопроєкт проголосувало 217 “слуг народу”, при цьому 15 осіб не проголосували зовсім. При цьому з фракції “Опозиційна платформа “За життя” не зібралось жодного голосу “за”, але чотири депутати проголосували проти. При цьому “Європейська солідарність” і “Батьківщина” не дала жодного голосу ні “за”, ні “проти”. П’ять голосів “за” дали позафракційні надрізи і 17 депутати від “Голосу”.

Джерело.

Close