facebook

Колеги померлого від COVID-19 лікаря відверто розповіли, що коїться в лікарні Одеси

Смерть реаніматолога одеської міської лікарні Максима Белінова вразила українців. Чиновники малюють “красиву картинку” з забезпеченням медичних закладів, а лікарі кажуть, що без захисту вони практично приречені.

Як стало відомо, за день до смерті лікаря його рідні звернулися по допомогу до благодійного фонду, не вистачало ліків.

“Заразився від пацієнта, а захисту не було”

Пацієнт поступив до 10-ї міськлікарні ще наприкінці березня, два ПЛР-тести дали негативний результат. COVID-19 був підтверджений уже посмертно. Потім з’ясувалося, що заразився реаніматолог, який інтубував цього пацієнта з пневмонією.

Тиждень лікарі інфекційної лікарні намагалися врятувати свого колегу Белінова, однак їм не вдалося.

Реаніматолог Максим Белінов

Як розповіли лікарі, на персонал лікарень лягає колосальне “вірусне навантаження” і тому важкий перебіг хвороби може бути навіть у тих, хто не має хронічних захворювань.

“Розумієте, якщо лікар під час тієї ж інтубації не перебуває у максимальному захисті (костюм, маска, щиток і т.д.), то зараження практично гарантовано. Всі ми – камікадзе! Ми стоїмо перед вибором: або годувати сім’ю, або витрачати зарплатню на захисні засоби. Ось і ризикуємо”

Лікарі 10-ї міськлікарні на умовах збереження анонімності також відзначили OBOZREVATEL, що медпрацівники не отримали необхідних засобів захисту.

“Не бачили жодного медпрацівника в захисному костюмі, респіраторі і щитку. Видали якісь маски, але вони не захистять від коронавірусу. Ну і в загальному коридорі повісили бактерицидні лампи і встановили дозатори з дезінфікуючими засобами. На вході в поліклініку сімейні лікарі вимірюють усім температуру і стежать, щоб усі були в масках. Ось і все”, – наголосили лікарі.

За їхніми словами, це, звичайно, не вирішує проблему, оскільки відвідувачі можуть бути заражені, але не знати про це. Єдиний варіант зберегти здоров’я і працездатність лікарів – забезпечити захисними засобами не тільки персонал опорних лікарень, а всіх.

“За день до смерті Максима до нас звернулися його родичі”
Директорка благодійного фонду “Корпорація монстрів” Катерина Ножевнікова розповіла, що напередодні смерті Белінова до фонду звернулися його рідні.

“Родичі лікаря попросили допомогти з придбанням медикаментів для його лікування, оскільки вони не справляються. А вже наступного ранку подзвонили і сказали, що Максим помер”

Засновниця фонду додала, що ситуація з нестачею ліків – “звичайна справа”, однак чиновники про це мовчать.

“Ситуація, звичайно, вкрай сумна. Але як би страшно не звучало, у нас таке скрізь. Люди змушені докуповувати медикаменти – всі про це знають, але влада, департаменти потім рапортують, що все є, нічого не треба”, – додала Катерина.

Її також вразила інформація, оголошена 18 травня під час засідання оперативного штабу з COVID-19. Чиновники міського відділу охорони здоров’я заявили, що Белінов “перебував у депресії і навіть відмовився від кисневої маски”.

Катерина Ножевнікова переконана, що це не так.

“Ця заява – нісенітниця! Максим до останнього розмовляв із сім’єю, з колегами. Говорив, що він вибереться і все буде нормально”.

Катерина повідомила, що фонд чекає заявку від 10-ї міськлікарні, а поки відомо, що в приймальному відділенні немає респіраторів. Волонтери вже везуть допомогу медикам.

Джерело.

Close