На КПП “Тиса”, щоб підтримати перевізників, які возять заробітчан з-за кордону очікується прибуття сотні протестувальників.
Про це повідомляє видання zak-insider.com з посиланням на власні джерела.
Водії, які влаштували мітинг на КПП “Тиса” та заблокували рух автотранспорту, викликали на допомогу своїх колег з інших областей України – Вінниці, Чернівців, Тернополя.
У прес-службі Чопського прикордонного загону повідомили, що вони відновили роботу пункту пропуску. Тих водіїв, які відмовились декларувати те, що вони перевозять, тримають у так званій “червоній зоні”.
Голова Закарпатської ОДА Олексій Петров повідомив, що на територію України нелегально ввозять товари з Італії, відмовляючись за них платити митні збори.
27 травня мною було надано доручення правоохоронним органам, прокуратурі, СБУ, щоби посилити контроль за переміщенням так званих бусиків, автоперевізників, які через пункт пропуску Захонь-Чоп прибувають на територію України.Біля митного поста була виставлена мобільна група, яка контролювала законність декларування або виїзду з відповідним декларуванням і митним оформленням. Звичайно це створювало певні ризики для для представників митних органів, які призупинили пропуск без митного оформлення, через що створився громадський супротив, зокрема тих осіб, які не хочуть за жодних обставин декларувати товарну групу, яку вони перевозять і не хочуть сплачувати у передбачений законом спосіб митні платежі до державного бюджету.Ситуація, яку ми зараз спостерігаємо на території міжнародного пункту пропуску Тиса почалася з необхідності декларування товарних груп, які перевозилися так званими італійськими бусами. Це товари, які придбали наші співвітчизники в Італії і направляють в Україну під виглядом так званих приватних посилок.Як мені доповідали керівники правоохоронних органів, схема запрацювала зі зняттям карантинного обмеження. Той масштаб і той обсяг ухилення від сплати митних платежів дійсно вражає. І, відповідно до пріоритетів, які були надані мені президентом України Володимиром Зеленським під час мого призначення, це якраз одна із топових проблем, яку я маю вирішити спільно з правоохоронцями – це сплата митних платежів під час перетину кордону.Я отримав дані щодо величезних обсягів: продукція так званих італійських бусиків – це до 12.000 тон рік, через пункт пропуску Тиса проходить в середньому на рік 4000 тон. Це якраз ті обсяги, які мають бути розмитненні і платежі мають поступати в бюджет. Платежі, які нам сьогодні потрібні для виконання ініціатив президента щодо Великого будівництва шкіл доріг, дитячих садочків.Зараз, за моєю інформацією, досягнута домовленість з перевізниками, прийнята позиція, відповідно до внутрішніх правових актів визначена сума, яка зобов’язує власників вантажу пройти оформлення і заплатити в бюджет відповідні митні платежі.
Gepostet von Олексій Петров am Sonntag, 31. Mai 2020
Gepostet von Sergiu Boss am Sonntag, 31. Mai 2020