facebook

Українці в Італії навідали матір засудженого нацгвардійця Марківа

З нагоди Дня захисника України,який відзначають 14 жовтня,активісти української громади в Італії підтримали родину засудженого нацгвардійця Віталія Марківа.
Про це повідомляє Радіо Свобода.

“Близько п’ятдесяти осіб зібралися у місті Толентіно (центральна область Марке),де дев’ять років жив і вчився військовослужбовець Національної гвардії України Віталій Марків.У липні суд присяжних Павії засудив солдата до 24 років в’язниці,визнавши його«активним співучасником умисного убивства» італійського фотографа Адреа Роккеллі 5 років тому під час воєнних дій на Донбасі”,-йдеться в повідомленні.

Серед українців,що приїхали до матері Марківа Оксани Максимчук,були люди з різних міст Італії.Ці активісти регулярно їздили на судові засідання до Павії,де протягом року тривав суд над нацгвардійцем Марківим.

«Ми приїхали підтримати родину Марківа і привітати їхнього сина з Днем захисника України,також подякувати їм за сина,який у в’язниці продовжує свою боротьбу за особисту честь та за гідність України»,– сказала організаторка заходу Марина Буть.

Активісти переконані у невинуватості бійця і називають вирок суду несправедливим і вкрай упередженим.

Як повідомлялося,на цьому тижні суд присяжних Павії,Італія, поширив мотиваційну частин вироку українському нацгвардійцю Віталію Марківу.У документі сказано,що суд вирішив засудити Марківа«за фізичне сприяння та активну участь в убивстві італійського фоторепортера і його російського перекладача».

Засудивши солдата на 24 роки,присяжні не застосували щодо нього пом’якшувальних обставин,про що просив прокурор,вимагаючи на суді 17 років ув’язнення.Як сказано у вироку,присяжні збільшили міру покарання на додаткових 7 років через те,що солдат не визнав своєї вини і відповідальності побратимів і України за«злочин на війні».

Адвокати українського військового тепер готуватимуть матеріал для оскарження рішення суду Павії в апеляційному суді Мілана.Відповідно до юридичної процедури,від дня публікації мотивації вони мають 45 днів для подачі апеляції.

Президент Володимир Зеленський доручив МЗС та ГПУ “повернути в Україну засудженого в Італії Віталія Марківа”.Згодом у телефонній розмові з італійським прем’єром Джузеппе Конте глава Української держави “висловив стурбованість невиправдано жорстоким рішенням суду”.

На День захисника України, 14 жовтня,у Києві відбудеться марш,присвячений Марківу.На марш зберуться його побратими,активісти,волонтери.

Джерело.

Close