facebook

«Їх не затримали, а просто не пропустили», – реакція офіційного представника України на інцидент в Афінах (ФОТО)

17 українських громадян застрягли в аеропорту у Греції – без їжі та води, в антисанітарних умовах

Лише кілька годин тому до них пропустили консула. Він передав затриманим речі найпершої потреби.

Зокрема, мило, пляшку антисептика, воду, туалетний папір і матраци – речі, яких у камері просто не було.

Про це на своїй сторінці у фейсбук повідомила одна із затриманих пасажирок Ania Valevska. Дівчина також пише, що компанія Wizzair передала для своїх п’яти пасажирів бутерброди і воду, а Ryanair – і досі ніяк не відреагувала.

Фото, опубліковані однією з затриманих пасажирок – Анною Валевською
Тим часом директор Департаменту консульської служби МЗС Сергій Погорельцев заявив, що громадян України не затримали – їх просто не пропустили в аеропорту Афін у зв’язку з карантинними обмеженнями, що діють у Греції, передає «Укрінформ»:

Наших громадян не затримано. Їх не пропустили на в’їзд до країни у зв’язку з чинними обмеженнями. Консул купив води, засоби гігієни та виїхав до аеропорту. Від грецької влади отримано відповідний дозвіл на відвідування, – зазначив він.

Є також інформація і від Посольства України у Грецькій Республіці. Там повідомляють, що завдяки проведеній роботі з поліцією українцям дозволили додатково купувати напої та їжу на території поліцейської дільниці аеропорту.

Фото зі сторінки Анни Валевської
Крім того, з партнерами компаній Wizzair і Rayanair підтверджено забезпечення пасажирів харчуванням, а повернення 17-ти громадян України (у т.ч. й двох дітей) можливе першими ж зворотними рейсами Афіни – Київ: Wizzair – вівторок, 07.07 о 21.55, Ryanair – понеділок, 06.07 (щодо точного часу рейсу очікується підтвердження).

Консули України співпрацюють з відповідними державними структурами Греції для того, щоб до непропущених громадян України, яких віднесено до категорії «небажані», не застосовувалася процедура «депортації», – повідомляють у посольстві.

Додамо, що в’їзд на територію Греції залишається закритим для громадян України, крім окремих категорій українців, які мають посвідку на проживання у Греції. А придбання квитка на авіарейс не гарантує дозволу на перетин кордону.

На цьому наголосили у Консульстві України у місті Салоніки (Греція).

Джерело.

Close