facebook

Рак молочної залози буває і у чоловіків

Чоловічий рак молочної залози – рідкісна злоякісна пухлина, яка утворюється у тканинах молочної залози у чоловіків.

Хоча рак молочної залози найчастіше розглядається як захворювання, яке вражає жінок, проте, рак молочної залози трапляється у чоловіків також, повідомляє Фонд боротьби з раком у Фейсбуку.

Чоловічий рак молочної залози найчастіше буває у літніх чоловіків, хоча він може виникнути в будь-якому віці.

Чоловіки, яким діагностували рак молочної залози на ранній стадії, мають великі шанси на лікування. Лікування, як правило, передбачає операцію з видалення тканин молочної залози. Інші методи лікування, такі як хіміо- та променева терапія, можуть бути рекомендовані залежно від конкретної ситуації.

СИМПТОМИ:

– безболісна шишка або потовщення у тканині грудей;

– зміни на шкірі, що покриває груди, такі як поглиблення, здуття, почервоніння або лущення;

– зміни на соску, такі як почервоніння або лущення, або сосок, який починає западати всередину;

– виділення з соска.

ПРИЧИНИ ВИНИКНЕННЯ:

Нині час незрозуміло, що викликає чоловічий рак молочної залози.

Проте, як пояснення є те, що кожна людина народжується з невеликою кількістю тканин молочної залози. Тканина молочної залози складається з молочних залоз (часточок), проток, що несуть молоко до сосків, та жиру.

У період статевого дозрівання у жінок починають розвиватися тканини молочної залози, а у чоловіків – ні. Але оскільки люди народжуються з невеликою кількістю тканин молочної залози, у них може розвинутися рак молочної залози.

ТИПИ РАКУ МОЛОЧНОЇ ЗАЛОЗИ У ЧОЛОВІКІВ

– Рак, який починається в молочних протоках (протокова карцинома). Майже весь чоловічий рак молочної залози є протоковою карциномою.

– Рак, який починається в молочних залозах (долькова карцинома). Цей тип рідко зустрічається у чоловіків, оскільки в тканинах грудей у них мало часточок.

– Інші типи раку. Інші, рідкісні типи раку молочної залози, які можуть виникати у чоловіків, включають хворобу Педжета на сосках та запальний рак молочної залози.

СПАДКОВІСТЬ

Деякі чоловіки успадковують від батьків аномальні (мутовані) гени, що збільшують ризик раку молочної залози. Мутації одного з декількох генів, особливо гена під назвою BRCA2, підвищують ризик розвитку раку молочної залози та простати.

Якщо у вас є сильний сімейний анамнез раку, обговоріть це зі своїм лікарем. Ваш лікар може порекомендувати вам зустрітися з генетичним консультантом та зробити генетичне тестування, щоб перевірити, чи несете ви гени, що підвищують ризик розвитку раку.

ФАКТОРИ РИЗИКУ

– Літній вік. Ризик раку молочної залози зростає з віком. Чоловічий рак молочної залози найчастіше діагностується у чоловіків у віці 60 років.

– Вплив естрогену. Якщо ви приймаєте препарати, пов’язані з естрогеном, такі як ті, що використовуються для гормональної терапії раку простати, ризик раку молочної залози збільшується.
– Сімейний анамнез раку молочної залози. Якщо у вас є близький член родини з раком молочної залози – у вас більше шансів на розвиток захворювання.

– Синдром Клайнфельтера. Цей генетичний синдром виникає, коли хлопчики народжуються з кількома копіями Х-хромосоми. Синдром Клайнфельтера спричиняє аномальний розвиток яєчок. Як результат, чоловіки з цим синдромом виробляють нижчий рівень певних чоловічих гормонів (андрогенів) і більше жіночих гормонів (естрогенів).

– Захворювання печінки. Певні стани, такі як цироз печінки, можуть знизити рівень чоловічих гормонів та збільшити жіночі, підвищуючи таким чином ризик раку молочної залози.

– Ожиріння. Ожиріння пов’язане з вищим рівнем естрогену в організмі, що збільшує ризик раку молочної залози у чоловіків.

– Захворювання яєчок або хірургічне втручання. Запалення яєчок (орхіт) або операція з видалення яєчка (орхіектомія) може збільшити ризик розвитку раку молочної залози у чоловіків.

 

Джерело.

Загрузка...
Close