facebook

Інновації, фінанси та мова: українцям показали, як навчатимуть дітей вже наступного року

Як вже відомо, український уряд 30 вересня затвердив новий стандарт базової середньої освіти. У документі по-новому трактується процес навчання.

Багатьох батьків і навіть школярів хвилює питання, які ж зміни відбудуться в школах у новому році?

Про це розповідають журналісти одного з українських видань.

У документі чітко прописано, які вміння повинен освоїти школяр за період навчання з 5 по 9 клас, які навантаження вчителі мають право давати дітям. Крім опановування державною мовою, кожен школяр ще повинен вміти розмовляти іноземною мовою. Мати знання щодо фінансової грамотності, також володіти культурною компетентністю.

Також чиновники дозволили згідно з освітнім державним стандартом крім україномовних класів, організовувати класи з навчанням мовою корінного населення або нацменшин, а також з навчанням українською мовою і вивченням мов корінного народу і національних меншин.

Також у проєкті державного бюджету на 2021 рік закладено збільшення фінансування освітньої сфери на 34 мільярди гривень. При цьому, загальний бюджет на освіту наступного року складе 173,8 млрд грн. Примітно, що 102,5 млрд підуть на виплату заробітних плат педагогам. Повідомляється, що ця сума на 21,2 млрд грн більше, ніж у 2020 році.

Це означає, що все ж заробітна плата педагогів збільшиться вже з 1 січня 2021 року, підвищення складе приблизно 20-30%. Однак, поки остаточну версію державного бюджету України 2021 ще не прийнято і все може змінитися.

Відомо, що зазначені правила набудуть чинності вже з наступного навчального 2022 року. Вже з осені наступного року розпочнеться підготовка вчителів до змін, а також створення матеріалів для навчання школярів за новою затвердженою програмою.

Джерело.

Close