facebook

Лукашенко закрив кордон з Україною: з’явилася потужна відповідь, “поставили на місце”

Президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив, що Мінськ був змушений “наглухо” закрити кордон з Україною через величезний “потік зброї”. Про це він заявив у Мінську на міжнародній конференції, присвяченій боротьбі з тероризмом.

“Зі своїми братами, близькими людьми повністю закрити кордон (мова про білорусько-український кордон). Наглухо. Ще більше, ніж з Північноатлантичним блоком, який для нас з давніх часів нібито здавався ворогом номер один. А сьогодні зі своїми людьми закрили кордон наглухо. Тому що ринув потік зброї”, – сказав Лукашенко.

Він додав, що там, де зброя в руках у звичайних людей, – слід чекати тероризму.

“Там, де зброя в руках у звичайних людей, і особливо у націоналістично налаштованих, – чекай тероризму. І спокійна Білорусь, не дай бог, може пожинати ці плоди. І отримати те, для чого у нас немає начебто підстав”, – заявив Лукашенко.

Додамо, що скандал із закриттям Білоруссю ділянки кордону з Україною отримав продовження.

На заяву Олександра Лукашенка відреагував представник Держприкордонслужби Андрій Демченко.

За його словами, слова президента Білорусі не відповідають дійсності, оскільки українські прикордонники фіксують зниження рівня незаконного трафіку зброї через кордон країни.

“Протягом останніх років ми неодноразово чули з білоруської сторони заяви про потік нелегальної зброї, який нібито йде з України. При цьому українська сторона жодного разу не отримала цьому підтвердження”, – підкреслив представник ДПСУ.

Як зазначив Демченко, за вісім місяців 2019 року українські прикордонники на кордоні з Білоруссю виявили лише 38 одиниць зброї.

“Ця цифра в рази менше, ніж за аналогічний період минулого року. Необхідно відзначити, що з цих 38 одиниць 20 йшли саме на в’їзд в Україну, тобто їх намагалися провезти саме з території Білорусі”, – зазначив він.

Підсумовуючи, представник ДПСУ зауважив, що з решти 18 одиниць зброї, які намагалися вивезти на територію сусідньої держави з України, тільки одна одиниця є вогнепальною зброєю, інші ж – мисливською, газовим, холодним або пневматичним.

“Можу зі свого боку зазначити, що українські прикордонники постійно здійснюють заходи безпеки, щоб не допустити переміщення зброї або вибухонебезпечних предметів. Такі заходи проводяться, в тому числі, і на кордоні з Білоруссю”, – резюмував Демченко.

Close