facebook

Названо найпоширеніші міфи про субсидії в Україні

На сьогоднішній день в Україні субсидією користуються понад 6 мільйонів сімей. Але навіть незважаючи на не дуже хороший фінансовий стан і зростаючу кількість боргів з оплати послуг ЖКГ, багато українців не поспішають звертатися за допомогою до держави.

Почасти це пов’язано і з великою кількістю чуток, що виникли навколо субсидії. Тому слід розвінчати найбільш популярні міфи про субсидії.

 

Міф 1: Субсидія маленька і її складно отримати. Процедура отримання комунальної субсидії максимально спрощена. Для призначення компенсації необхідно всього два документи: заява і декларація про доходи. Будь-яку іншу необхідну інформацію фахівці управління соцзахисту збирають самостійно. Віднедавна у громадян України з’явилася можливість подавати документи на субсидію в електронному вигляді.

Розмір субсидії індивідуальний для кожної сім’ї і залежить не тільки від доходів домогосподарства та кількості осіб, зареєстрованих у квартирі (будинку), а й від вартості житлово-комунальних послуг.

Міф 2: за помилки в декларації передбачений штраф. Для оформлення субсидії передбачена спрощена форма декларації про доходи та витрати. Заповнити її нескладно, оскільки немає необхідності вносити суми доходів, потрібно просто перерахувати види і джерела отримання прибутку. Інструкція щодо заповнення декларації розміщена на сайті мінсоцполітики. Крім того, допомогу в заповненні документів можуть надати співробітники управління соціального захисту населення.

Штрафні санкції за допущені в декларації помилки застосовуватися не будуть. Щоправда, це не стосується фактів умисного приховування важливої інформації. У разі виявлення шахрайства – надання житлової субсидії припиняється, а надміру нараховані кошти мають бути повернуті державі.

Міф 3: Комунальні ресурси повинні повністю використовуватися. Насправді немає жодної необхідності використовувати комунальні послуги в повному обсязі, якщо сім’ї вистачає меншої кількості. За невикористані ресурси субсидію не відбирають. Більш того, держава закликає економно витрачати тепло, газ, воду або електроенергію. Збережені гроші залишаються на рахунках домогосподарства і можуть використовуватися в майбутніх платежах.

Міф 4: якщо є борги за комуналку, на субсидію не сподівайся. Абсолютно застаріле твердження, оскільки ця норма була скасована ще в 2011 році. Наявність заборгованості з оплати ЖКП не є підставою для відмови в отриманні субсидії.

Міф 5: безробітним субсидію не дадуть. Завдяки зміні законодавства безробітні громадяни мають право претендувати на комунальну субсидію. Однак є кілька нюансів. Так, наприклад, українцям, які перебувають на обліку в центрі зайнятості та отримують допомогу з безробіття, в дохід зараховується саме ця сума. Якщо ж виплат з безробіття немає – дохід враховується на рівні одного прожиткового мінімуму для працездатної особи. А ось громадянам, які не працюють, не навчаються і не перебувають на обліку в службі зайнятості, в дохід буде враховано подвійний прожитковий мінімум.

Міф 6: хочеш втратити субсидію – купи валюту. Компенсація з оплати послуг ЖКГ не призначається, коли хтось із членів домогосподарств протягом 12 місяців, що передують зверненню за субсидією, здійснив одноразове придбання товарів, робіт і послуг на суму, що перевищує 50 000 гривень. Придбання валюти в цей перелік не входить, а значить не позбавляє субсидіанта права на допомогу від держави.

Джерело.

Close