facebook

Україну накриє хвиля потужних магнітних бур

Магнітні бурі у другій половині листопада 2020, згідно з оновленим прогнозом, почнуться раніше. Фахівці поділилися новим прогнозом і назвали дати піку метеоколивань, які почнуться вже в неділю.

Так, згідно з прогнозом Лабораторії рентгенівської астрономії Сонця ФІАН, друга магнітна буря в цей період буде не тільки сильною, але і затяжною.

З 22 по 25 число прогнозуються порівняно сильні сплески, який ФІАН визначило, як бурі рівня G1 (слабкі бурі), а NASA в ці дні виставили планетарний індекс на позначці 15. І хоча офіційно ці бурі вважаються слабкими та не несуть загрози техніці, що може трапитися при більш сильних рівнях, для людей вони будуть відчутні.

Кому потрібно берегти здоров’я в небезпечні дні

Медики не перестають повторювати, що для метеозалежних людей сильні сплески сейсмічної активності на сонці є небезпечними для здоров’я. У першу чергу страждають літні люди, особливо ті, у кого є серцево-судинні захворювання, а також інші хронічні хвороби.

Також сильні удари по самопочуттю відчувають гіпертоніки та гіпотоніки. Їм лікарі рекомендують у такі дні при собі мати ліки.

Серед основних станів, до яких призводить магнітна активність сонця – сильний головний біль, порушення серцевих ритмів, зміна рівнів тиску у бік критичних, шум у вухах.

При цьому навіть здорові люди, схильні до геомагнітної активності, можуть мати проблеми з самопочуттям, такі як підвищена стомлюваність, проблеми зі сном і головний біль.

Як убезпечити себе в дні магнітної бурі

Серед основних рекомендацій фахівців – не перепрацьовувати на роботі. Не беріться за складні завдання, що вимагають високої концентрації. Це стосується і розумової, і фізичної праці.

Повноцінний сон, як нещодавно з’ясували вчені, знижує ризик критичних станів при наявності серцевих захворювань. Метеозалежним без ССЗ нормальний режим сну допоможе впоратися з втомою.

Не пийте алкогольні напої, а також приберіть каву з раціону в дні магнітних бур.

Не перевантажуйте ШКТ смаженою та жирною їжею.

Побільше гуляйте на свіжому повітрі, але уникайте перевтоми.

Якщо ви в групі ризику, контролюйте тиск і стежте за своїм станом.

Джерело.

Close