facebook

Україна приєдналася до санкцій Євросоюзу проти Білорусі

Україна у п’ятницю, 20 листопада, ввела санкції против Білорусі через фальсифікацію виборів президента та порушення прав людини.

Як заявив глава дипломатії ЄС Жозеп Боррель таким чином Київ приєднався до санкцій Євросоюзу проти Мінська, про це пише OBOZREVATEL з посиданням на пресслужбу Європарламенту.

Сім країн-партнерів ЄС запровадили санкції:

Україна,

Норвегія,

Ісландія,

Північна Македонія,

Албанія,

Ліхтенштейн,

Чорногорія.

Проти офіційних осіб Білорусі ЄС вже ввів два блоки санкцій. У “чорному списку” перебувають 55 представників керівництва країни, зокрема Олександр Лукашенко і силовики. Їм забороняється в’їзд в ЄС, а їхні рахунки в європейських банках, якщо будуть виявлені, заморозять.

Як відомо, легітимність Лукашенка як президента Білорусі в Євросоюзі не визнають. 12 жовтня рішення про персональні санкції проти нього затвердила Рада ЄС на рівні глав МЗС.

“Сьогодні міністри підтвердили, що пан Лукашенко не має жодної демократичної легітимності і політично дали своє “зелене світло”, щоб почати підготовку наступного пакету санкцій, який включатиме самого Лукашенка”, – заявив тоді офіційний представник глави дипломатії ЄС Жозеп Боррель.

Услід за ЄС санкції проти 13 білоруських чиновників ввела і Канада. Про рішення оголосили у заяві, поширеній пресслужбою МЗС країни.

Джерело.

Загрузка...
Close