Згідно з новим законом, вільно міняти третій рядок паспорта можна з 16 років.
По батькові — за бажанням. Скоро українці зможуть змінювати “по батькові” в паспорті. Відповідний закон проголосували депутати. Розмови про необхідність упровадження цієї новації ходили вже кілька років.
Про прихильників і критиків ініціативи йдеться у сюжеті ТСН.
У списку планів Анни на 2021 рік першим пунктом — похід до РАЦСу.
“В мене дуже погані асоціації, він (батько. — Ред.) був алкоголіком, дуже агресивним алкоголіком, тож у мене з моїм “по батькові” дуже погані асоціації, я його ніде не використовую і ніколи нікому не казала, хто я по батькові”, — розповідає вона.
Дівчина вже давно змінила батьківське прізвище на дівоче мамине, тоді ж хотіла і позбутися “по батькові”.
“Я не розумію, чому я маю нести далі ім‘я людини, яка мені зробила лише зло”, — говорить вона.
Згідно з новим законом, вільно міняти третій рядок паспорта можна з 16 років. І це занадто юний вік, вважає Олександр Стець, голова громадської організації батьків. До того ж певен, що закон порушує права батьків.
“Давайте поговоримо про право батька, який виховував дитину, який вкладався в дитину і в один момент він чує від дитини про те, що буде змінено по батькові, тобто підрізати його коріння”, — зазначає він.
Щороку в Україні тисячі людей змінюють імена. Набагато частіше — прізвища, однак це пов’язане з тим, що зазвичай дівчата беруть прізвище чоловіка після одруження. Попит на зміну “по батькові” теж буде, певні в Мін’юсті.