Фахівці Міністерства охорони здоров’я (МОЗ) розробляють окремий напрям у протоколі лікування хворих на коронавірус – реабілітацію людей після перенесеної інфекції.
Про це в інтерв’ю “Фактам” сказав головний державний санітарний лікар, заступник голови МОЗ Віктор Ляшко. Він зазначив, що у заражених COVID-19 ця хвороба протікає по-різному, іноді триває довше ніж зазвичай, отже, і реабілітація після неї у кожного пацієнта індивідуальна.
“Якщо на комп’ютерній томографії виявляють 70-80 відсотків ураження легень, у подальшому може сформуватися фіброз, що приводить до зниження ефективності дихальної системи, тобто зниження насичення крові киснем. Тому після завершення лікування потрібна киснева терапія”, – пояснив лікар.
Він уточнив, що в такому разі людина позбулася інфекційного захворювання, але воно дає ускладнення, які вимагають реабілітації.
Ляшко нагадав, що коронавірусна інфекція вражає різні системи людського організму, тому універсальної поради про реабілітацію після неї бути не може. Проте назвав кілька таких:
дотримуватися збалансованого раціонального харчування, вживати вітаміни і мікроелементи;
утриматися протягом місяця-двох від значних фізичних навантажень, тому що це іноді може призвести до ускладнень;
постійно консультуватися з лікарями і прислухатися до їхніх рекомендації.
“Не потрібно шукати і приймати ніякі чарівні таблетки, про які пишуть у ЗМІ та в соціальних мережах. Їх просто немає, ніхто ще не придумав”, – підсумував Ляшко.