Національна поліція України прагне скоротити кількість дитячих самогубств та суїцидальних групп у соцмережах. Правоохоронці ретельно аналізують кожен випадок, коли неповнолітні накладають на себе руки – часто причиною таких вчинків стає не лише інтернет, а й байдужість батьків.
Про це 11 березня в ефірі програми “Право на владу” на телеканалі “1+1” заявив заступник глави Міністерства внутрішніх справ Антон Геращенко (щоб подивитися відео, доскрольте новину до кінця).
Він назвав деякі причини дитячих самогубств, скоєних у Києві та області у 2020 році. Наприклад, 16-річна Валерія намагалася піти з життя через болі в області серця, а 16-річна Влада – через сварку з подругою.
“Максим, 15 років – спроба суїциду через сварку з дівчиною, нерозділене кохання. Уляна, 14 років – перебувала на психіатричному обліку через суїцид шляхом падіння з висоти”, – про такі випадки розповів Геращенко.
За словами заступника голови МВС, часто діти діляться с однолітками думками про те, що хочуть накласти на себе руки. Про це іноді дізнаються і вчителі, але ні вони, ні батьки не докладають достатньо зусиль, аби дізнатися, що відбувається у житті неповнолітніх.
Геращенко наголосив, що в Україні щороку стається декілька сотень дитячих самогубств, а спроб накласти на себе руки – майже тисяча. Аби зупинити хвилю суїцидів, батьки, вчителі та шкільні психологи мають приділяти більше уваги дітям.