facebook

Частину українців залишать без пенсій: кого позбавлять виплат

В Україні із січня 2022-го відбудеться черговий етап підвищення вимог для отримання пенсії в 60 років. У результаті частина українців залишиться без виплат.

Про це йдеться в законі «Про обов’язкове загальнодержавне пенсійне страхування». Вимоги щодо стажу збільшаться на 12 місяців. Усі, хто не виконає умови, повинні будуть працювати до 63 або 65 років:

у 60 років на пенсію виходитимуть ті, у кого є 29 і більше років стажу;

в 63 роки виходитимуть на пенсію ті, у кого від 19 до 29 років стажу;

в 65 років будуть виходити на пенсію ті, у кого від 15 до 19 років стажу.

Варто зазначити, що стаж почали жорстко враховувати тільки з початку 2000-х, до цього трудові книжки могли лежати на підприємствах, які не працюють, а стаж враховувався.

Кілька років тому МВФ наполягав на підвищенні пенсійного віку для українців. Логіка в цій пропозиції є: податки працівників не покривають витрат на забезпечення виплат. Пенсійний вік в Україні один із найнижчих у Європі. Навіть сусідні Росія та Білорусь зважилися на посилення правил. ООН ще вісім років тому рекомендувала країнам поступово підвищувати вік виходу на пенсію до 65 років.

Причин для цього кілька:

тривалість життя зростає у всіх країнах;

українці, які досягли 60-річчя, досі залишаються працездатними і можуть продовжувати будувати кар’єру;

народжуваність падає у всіх розвинених і країнах, що розвиваються, людей, які молодші за 60 років, стає все менше;

підвищення пенсійного віку дозволяє скорочувати кількість пенсіонерів.

Ще за Кабміну Володимира Гройсмана Україні вдалося домовитися з кредитором: замість підвищення пенсійного віку ввели «гнучкий коридор» пенсійного віку. Право вчасно отримати виплату прив’язали до стажу, якщо стажу не вистачає, доведеться працювати до 63 або 65 років.

Джерело.

Загрузка...
Close