В Україні ще не завершилася третя хвиля коронавірусу, хоча епідеміологічна ситуація в частині регіонів стабілізувалася. Проте вже потрібно готуватися до наступного сплеску захворюваності на COVID-19.
Заяву про це зробив глава комітету Верховної Ради з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування Михайло Радуцький на своїй сторінці у Facebook у вівторок, 20 квітня. За його словами, четверта хвиля пандемії може бути більш загрозливою через поширення нових штамів.
Радуцький зазначив, що в багатьох державах Євросоюзу третя хвиля коронавірусної хвороби пішла на спад: наприклад, в Італії, Польщі, Чехії.
“Країни ЄС почали поступове ослаблення карантину. В Україні, як і в інших країнах, також епідеміологічна ситуація стабілізувалася, спостерігається позитивна динаміка. Хоча в деяких регіонах досі небезпечним залишається рівень зайнятості ліжок у реанімації: у Харківській області – 85%, у Сумській – 78%, у Миколаївській – 77%”, – зазначив нардеп.
Він нагадав, що 13 регіонів країни залишаються в “червоній” зоні, три – в “жовтій”.
“Ще не завершилася третя хвиля коронавірусу, а нам потрібно готуватися до четвертої. Традиційно сезон активного поширення вірусних захворювань починається восени. Вчені прогнозують, що четверта хвиля може бути більш загрозливою через поширення нових штамів коронавірусу”, – написав Радуцький.
Так, в Індії виявили новий варіант COVID-19 із двома мутаціями. Дослідження цього штаму триває, але він може виявитися небезпечнішим за “британський” і “південноафриканський”.
Українські епідеміологи, проаналізувавши 1200 випадків повторного зараження громадян, дійшли висновку, що найчастіше люди знову інфікувалися через 3-4, іноді 5 місяців. Окрім того, було зафіксовано поодинокі випадки зараження через півтора місяця.
“Тому бачимо, що високий рівень антитіл в організмі зберігається недовго. Ті пацієнти, які недавно перехворіли на коронавірус, можуть інфікуватися вже восени”, – зазначив парламентарій.
Єдиним способом запобігти четвертій хвилі він назвав значне прискорення темпів вакцинації.
“Ізраїль, США, Великобританія планують провести щеплення всього дорослого населення вже через кілька місяців. Україна може не встигнути вакцинувати громадян до кінця року”, – зазначив народний депутат.
Він назвав темпи прищеплювальної кампанії в країні незадовільними.
“4 квітня президент дав завдання уряду розробити новий Національний план вакцинації. Чекаю на цей документ. Хочу побачити чіткі кроки, якими МОЗ пропонує до кінця року вакцинувати 70% населення країни”, – підсумував він.