facebook

Українцям змінять порядок повернення депозитів у разі банкрутства банку: оприлюднено документ

Фонд гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО) планує скоротити терміни початку відшкодування за банківськими депозитами. Це стане можливим завдяки повній автоматизації цього процесу.

Українцям змінять порядок повернення депозитів у разі банкрутства банку: оприлюднено документ

Відповідний проєкт рішення виконавчої дирекції ФГВФО оприлюднено для обговорення на сайті Фонду. Як ідеться в пояснювальній записці до документа, його розробка зумовлена потребою в скороченні термінів передачі та обробки інформації про вкладників неплатоспроможного банку для можливості скорочення термінів початку виплат відшкодувань Фондом.

Домогтися цього планують шляхом загальної діджиталізації робіт із формування Загального реєстру вкладників і обробки даних про кожного з них. Підпис документів теж буде проводитися в електронному вигляді.

Крім того, проєктом документа відкидається необхідність індивідуального звернення до Фонду тих українців, які внаслідок їхньої неявки не отримали коштів протягом терміну виплат за частиною Загального реєстру. Однак така потреба зберігається для спадкоємців вкладників і вкладників, реквізити яких у Загальному реєстрі відмінні від реквізитів їхніх документів.

Також Фонд вважає за необхідне змінити процедуру повернення вкладів особам віком від 14 до 16 років. Для такої категорії осіб вона нічим не буде відрізнятися від загального порядку повернення грошей для всіх інших вкладників.

Усі зацікавлені особи можуть долучитися до обговорення проєкту цього регуляторного акту на офіційному сайті ФГВФО. Зробити це можна до 27 травня включно.

Джерело.

Загрузка...
Close