Президент Володимир Зеленський поставив підпис на законах про тимчасове пільгове розмитнення ввезених в Україну автомобілів на єврономерах («євроблях»), прийнятому Верховною Радою в середині квітня 2021 року.
Про це 12 травня повідомляє пресслужба офісу президента.
Підписані президентом закони «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо справляння податків і зборів, інших обов’язкових платежів, об’єктом оподаткування якими є транспортні засоби» № 1402-ІХ № та «Про внесення змін до Митного кодексу України щодо тимчасового спрощення митного оформлення транспортних засобів, ввезених на митну територію України» 1403-ІХ спрямовані на тимчасове спрощення механізму розмитнення ввезених з Європи автомобілів.
Так, всі вживані автомобілі, які були ввезені в Україну до 31 грудня 2020 року включно, оподатковуються за пільговою ставкою податку на додану вартість та акцизного податку. При цьому сума акцизного податку вираховується залежно від віку автомобіля, обсягу і типу двигуна, вартість автомобіля на неї впливати не буде. Базова ставка становитиме 0-150 Євро, загальна вартість розмитнення не перевищить тисячі євро. При цьому такі автомобілі тимчасово звільнять від оподаткування ввізним митом.
Нагадаємо, 15 квітня парламент знизив штрафи за нерозмитнені «євробляхи» – нардепи схвалили у другому читанні законопроєкт №4644-Д. Документ вносить зміни до Митного кодексу. Закон знижує штраф за незаконне перебування авто в Україні зі 170 тисяч гривень до 8,5 тисячі гривень. Після сплати штрафу можна або вивезти авто за кордон, або розмитнити його в Україні.
Закони №4643-д та №4644-д передбачають зміни до Податкового та Митного кодексів. Це зробили для того, щоб забезпечити пільгове розмитнення авто за новою формулою, де більше не береться до уваги вартість авто, пише “Слово і діло”.
Після набуття чинності законів, зважатимуть тільки на вік авто, об’єм та тип його двигуна.
Тепер формула має такий вигляд: Сума розмитнення = Базова ставка + Коефіцієнт двигуна + Доплата за двигун.
Складові елементи формули розмитнення:
Базова ставка – залежить від року випуску ТЗ. Що старший ТЗ, то вища ставка.
Коефіцієнт двигуна – залежить від об’єму двигуна ТЗ та коефіцієнта, що визначений законом.
Доплата за двигун – залежить від виду двигуна ТЗ. За дизельні двигуни доплата становить 100 євро.
Ця формула діятиме впродовж 180 днів після того, як закони введуть в дію. Для учасників бойових дій, які були на фронті не менш як 90 днів, цей термін продовжили до 270 днів.
Раніше спрощений режим розмитнення поширювався на ТЗ, завезені в Україну від 2015 року, а тепер на ТЗ, вік яких перевищує 5 років із моменту випуску та які були завезені до кінця 2020 року.
Спрощений режим розмитнення не поширюється на авто, що не відповідають стандарту «Євро-2» та завезені після 31 грудня 2020 року та на авто, що мають походження із «країни-агресора» чи ввозяться з тимчасово окупованих територій.
До ухвалення закону штрафи сплачували в разі прострочення терміну розмитнення, а тепер власники таких автівок будуть звільнені від штрафів, якщо машина ввезена до кінця 2020 року і за неї сплатили 8,5 тис. грн.