facebook

Зарплати чиновникам в Україні хочуть платити по-новому

Представники Національного агентства України з питань державної служби та Міністерства фінансів погодили спільні кроки впровадження реформи системи оплати праці держслужбовців, реалізацією якої займається агентство.

Так, узгоджено позицію щодо проєкту порядку формування фонду оплати праці, що дасть можливість вивільнити кошти для підвищення зарплат, залишаючись у межах загальних видатків.

Про це повідомляє інформаційно-юридичний сайт Я і закон.

Крім того, сторони уклали стан підготовки та виклики в реалізації експериментального проєкту щодо впровадження системи оплати праці держслужбовців на основі класифікації посад.

«Ми обговорили важливість впровадження єдиних підходів до встановлення граничної чисельності працівників державних органів та механізму скорочення вакантних посад державної служби. Також узгодили позицію щодо проєкту Порядку формування фонду оплати праці державних службовців. Це дасть можливість вивільнити кошти для підвищення заробітних плат, лишаючись у межах загальних видатків. Тобто без додаткового навантаження на державний бюджет. Крім того, ми поговорили про важливість консолідації зусиль щодо подання на розгляд Кабінету міністрів законопроєкту щодо запровадження нових умов оплати праці державних службовців на основі класифікації посад, над яким ми наразі тісно співпрацюємо. Адже він є стратегічно важливим документом для реалізації реформи», – заявила глава НАДС Наталія Алюшина.

Відзначається, що агентство готує звіт про результати підготовки експериментального проєкту, який воно планує подати до 1 липня на розгляд Кабміну. Однією зі складових звіту буде проєкт умов оплати праці держслужбовців пілотних органів на 2022 рік з урахуванням результатів класифікації посад.

Раніше повідомлялося, що Верховній Раді рекомендували ухвалити за основу законопроєкт, яким пропонують встановити максимальний розмір зарплати для окремих категорій осіб під час дії надзвичайної ситуації через коронавірус. Обмеживши суми виплат, влада розраховує отримати понад один мільярд гривень для боротьби з епідемією.

Джерело.

Close