ВООЗ вивчає російський варіант коронавірусу, який може становити потенційну загрозу
Всесвітня організація охорони здоров’я оголосила, що включила в список для спостереження російський варіант коронавірусу, який вперше виявили в РФ в січні.
Як ідеться на сайті організації, у список для моніторингу (Alerts for Further Monitoring) ВООЗ включає штами COVID-19, коли їх мутації імовірно можуть змінювати властивості вірусу та становити загрозу, але щодо яких наразі недостатньо даних.
Наразі в список входять 12 варіантів COVID-19, які вимагають подальшого вивчення.
AT.1 вперше зафіксували в РФ в січні 2021 року, тепер мутація занепокоїла представників ВООЗ.
Поки варіант не має власного позначення буквою грецького алфавіту – таке маркування отримують лише штами, внесені ВООЗ в списки які:
1-ий список – представляють інтерес (VOI).
2-ий список – викликають побоювання (VOC – Variants of Concern).
Список потенційно небезпечних штамів коронавірусу / Дані із who.int
В першу групу потрапляють штами, зараження якими реєструються все частіше в різних регіонах, при цьому є небезпека здатності штамів до мутацій.
У другий список – мутацій, які викликають побоювання ВООЗ, відносять найбільш небезпечні варіанти COVID-19 з першої групи, мутації яких збільшили здатність коронавірусу передаватися від людини до людини і змінили його епідеміологію, збільшили можливість зараження нових носіїв і змінили симптоматику або зробили його більш стійким до вакцин, ліків або інших заходів протидії.
Наразі в списку мутацій, які викликають побоювання ВООЗ, є чотири штами COVID-19:
Альфа – британського походження
Бета – південноафриканський варіант
Гамма – вперше зареєстрований в Бразилії
Дельта – так званий індійський штам.