facebook

“В королівській родині траур”: Несподівано померла принцеса. Трагедія для багатьох

З життя пішла камбоджійська принцеса – талановита танцівниця і колишній міністр культури і образотворчого мистецтва. Нородом Бопхадеві привнесла великий внесок у відродження традиційного національного танцю після приходу до влади червоних кхмерів.

Принцеса, дочка екс-короля Нородома Сіанука померла з природних причин, уточнили в королівському палаці.

Нородом Бопхадеві відома як державний діяч. У період з 1998 по 2004 рік жінка займала посаду міністра культури і образотворчих мистецтв Камбоджі, а з 2012 по 2017 рік була сенатором.

Дочка покійного короля Нородома Сіанука і зведена сестра нинішнього короля Камбоджі Нородома Сіамоні у віці 5 років стала ученицею кхмерского балету – танцю Апсара, створеного при королівському дворі для розваги гостей і урочистих церемоній багато років назад. У віці 15 років принцеса стала першою танцівницею Королівського балету Камбоджі, а через три роки прима-балериною.

За словами культурної організації ООН ЮНЕСКО, традиційний національний танець характеризується складними жестами рук, майстерними костюмами і невибагливими головними уборами. Існує дане мистецтво більше тисячі років.

У 1966 році батько принцеси проявив ініціативу зняти міні-фільм, де Нородом Бопхадеві виконала головну роль у виставі, демонструючи свою танцювальну майстерність.

Джерело.

Close