facebook

Подорожчає в два рази: соняшникова олія може знову злетіти в ціні

Ціна на соняшникову олію може підскочити майже в два рази. Українцям доведеться платити до 100 грн за літр продукту. Такий прогноз дав власник групи компаній “Градоліт”, член Української ради бізнесу Станіслав Таршин, пише OBOZREVATEL.

За його словами, зростання цін на соняшникову олію пов’язано зі збільшенням витрат на виробництво, зараз виготовлення продукту подорожчало на 5-10%. Основна причина – подорожчання газу для бізнесу, з 15 до 38 гривень за кубометр блакитного палива.

“Ситуація ускладнюється тим, що одночасно відбувається значне, майже на 25%, зростання інших складових витрат переробки, таких як електроенергія і гексановий розчинник, що становлять понад 30% собівартості виробництва”, – повідомив Таршин.

Експерт заявляє, що якщо тарифи на газ в Україні не зміняться, то незабаром масло підскочить в ціні вище 100 грн за літр.

Зараз ціна на соняшникову олію варіюється від 40 грн за літр і вище. У разі підвищення вартості, українцям буде дешевше купувати імпортні аналоги у вигляді оливкової або іншої рослинної олії.

Джерело.

Загрузка...
Close