facebook

Чи має право дитина прийти до школи без довідки від лікаря після пропуску кількох днів навчання

Так. Для відвідування школи після пропуску достатньо пояснювальної записки батьків без зазначення причин відсутності та без обмеження кількості днів.

Слід керуватися Постановою Кабінету Міністрів України від 13.09.2017 року № 684 «Про затвердження Порядку ведення обліку дітей шкільного віку та учнів», абзац 2 пункту 13 якої передбачає: «Причини відсутності учня на навчальних заняттях підтверджуються відповідною медичною довідкою закладу охорони здоров’я або письмовим поясненням батьків (одного з батьків) учня чи інших законних представників (для учнів, які не досягли повноліття) або учня (для повнолітніх учнів), що зберігаються в його особовій справі протягом поточного навчального року».
У Конституції України (частина 1 стаття 32) зазначено: «Ніхто не може зазнавати втручання в його особисте і сімейне життя, крім випадків, передбачених Конституцією України».

Згідно зі статтею 39-1 Закону України «Основи законодавства України про охорону здоров’я»: «Забороняється вимагати та надавати за місцем роботи або навчання інформацію про діагноз та методи лікування пацієнта».

Вимоги закладів освіти вказувати в поясненні батьків, які саме сімейні обставини стали причиною відсутності дитини, — пряме порушення вказаної норми Конституції, втручання у право на повагу до сімейного та приватного
життя та у право на таємницю про стан здоров’я.

Погане самопочуття або хвороба дитини — це теж сімейні обставини. Якщо дитині було зле, але до лікаря щодо лікування не зверталися, то йти по медичну довідку не потрібно.

Таким чином, для підтвердження причини відсутності дитини достатньо письмового пояснення батьків: «відсутня/відсутній за сімейними обставинами». Не варто заради отримання непотрібної медичної довідки наражати дитину на небезпеку захворіти після відвідування поліклініки. Вимога закладу освіти обов’язково надавати медичну довідку в разі пропуску кількох днів є безпідставною. А недопуск дитини до школи через ненадання медичної
довідки є порушенням права на освіту.

Що робити
З метою уникнення несподіваних візитів працівників поліції та служби у справах дітей батькам або особам, що їх замінюють, варто своєчасно повідомляти заклад освіти про відсутність дитини, бажано у формі, яка дозволяє довести, що повідомлення було здійснене.

Важливо!
Постанова Кабінету Міністрів України від 13.09.2017 року № 684 «Про затвердження Порядку ведення обліку дітей шкільного віку та учнів» (пункт 13 абзац 1) також визначає: «У разі відсутності учнів, які не досягли повноліття, на навчальних заняттях протягом 10 робочих днів підряд з невідомих або без поважних причин заклад освіти невідкладно надає відповідному територіальному органу Національної поліції та службі у справах дітей дані таких учнів для провадження діяльності відповідно до законодавства, пов’язаної із захистом їх прав на здобуття загальної середньої освіти».

Джерело.

Close