facebook

“Штам “Дельта” робить жертвами саме цих людей, міцне здоров’я не врятує”: лікар про жорстокість вірусу

Штам “Дельта” продовжує інфікувати все більше українців. Ускладнення, котрі викликає цей варіант вірусу, за словами медиків, надзвичайно важкі, а перебіг хвороби протікає вкрай непередбачувано. Навіть найдосвідченіші лікарі не можуть сказати напевно, чого чекати від штаму “Дельта”, адже його “поведінка” вкрай підступна.

Як інформує “Ukrinform”, про те, як триває вакцинація, розповів генеральний директор КНП “Сєвєродонецький центр первинної медико-санітарної допомоги” Олександр Дегтярьов.

“Штам “Дельта”… на жаль, це дуже швидко поширюється. І поширюється тому, що українці не перейнялися тією думкою, що вакцинація – це захист. Хай не залізобетонний, але все-таки захист. Який дозволяє хоча б тяжкість захворювання знизити. Якщо і захворієш, то не під ШВЛ, не у тяжкій формі, а в легкій або середній. А деякі на ковід перехворіли взагалі безсимптомно. І таке є…”,- зазначив він.

“Є таке поняття – колективний імунітет. Коли вакциновано понад 80% соціуму, виникає т. зв. колективний імунітет, тобто переважна кількість людей, які проживають на певній території, отримують захист від того чи іншого виду інфекційного захворювання.

Як приклад, у 1950-60-х роках нас вакцинували від кору – і кору не було. Нас вакцинували від поліомієліту – і поліомієліту не стало. Коли вакцинували дітей, приходили до чого: були відсутні як такі носії тієї чи іншої зарази, не було її поширення, і відбувалося згасання в ритмі маятника. Хвороба згасала, і нікому було її поширювати. Вона втрачала життєздатність…

Те саме і тут. Вакцинація, про яку ми з вами говоримо, – це спроба створити такий самий колективний імунітет: вакцинувати більшість тих, хто проживає на певній території, у нашому випадку в державі Україна, що дасть можливість зменшити кількість носіїв цієї зарази. Чим менше носіїв – тим менше можливість заразитися. І одночасно відбувається лікування тих, хто заразився раніше”,- додав він.

Джерело.

Close