Найпотужніша магнітна буря накрила Землю. Відомо, що нестабільність магнітного поля протримається кілька діб Лабораторії рентгенівської астрономії Сонця Фізичного інституту РАН (ФІАН), пише “РИА Новости”.
Магнітна буря несподівано розпочалася близько першої години ночі у четвер, 4 листопада. Індекс геомагнітної активності підскочив до рівня 7 за максимального значення 9. Таким чином магнітній бурі дали третій рівень за 5-хворою шкалою. Нестабільна ситуація триматиметься близько двох-трьох днів, але стрибків не очікується.
За словами фізиків, швидкість сонячного вітру різко зросла до понад 800 м/с, тоді як раніше зберігався показник 400 м/с. При цьому щільність міжпланетної плазми збільшилась у 100 разів.
Як повідомляють вчені, причиною таких показників магнітної бурі став потужний спалах на Сонці рівня М1.7. Відомо, що клас М – це сильні спалахи, що передують максимальному класу X, який стався два дні тому.
У ФІАН уточнили, що за останні чотири роки на Землі було зафіксовано лише чотири слабкі бурі такого рівня – 12 травня поточного року, 14 травня 2019 року, 26 серпня 2018 року та 28 вересня 2017-го. Буря більші вчені поки не спостерігали.
Окрім сильної магнітної бурі, зараз на Землі змогли зареєструвати найбільше цього року полярне сяйво. Зона сяйв зайняла майже весь Скандинавський півострів. Наразі вона перемістилася до берегів Канади, майже до південних кордонів.