facebook

Лікарка заявила, що COVID-19 став агресивнішим: єдиний порятунок – масова вакцинація

Ситуація з коронавірусом стає все більш напруженою. Нинішня хвиля захворювання в Україні, і зокрема у Києві, відрізняється більшою потребою в кисні, агресивністю вірусу, а також величезною кількістю молодих людей і дітей з важким перебігом.

Про ситуацію з COVID-19, процес лікування та вакцинацію, яка наразі є єдиним виходом з карантину для країни, в інтерв’ю OBOZREVATEL розповіла головна лікарка 4-ї міської клінічної лікарні Тетяна Мостепан. Вона наголосила на напруженості ситуації, про що свідчить статистика.

Мостепан розповіла про ситуацію з коронавірусом у своїй лікарні

Особливістю нинішньої хвилі є те, що всі пацієнти киснезалежні – за добу в лікарні витрачається близько 7 тонн цього газу, тоді як у найскладніші періоди минулої цей показник становив близько 5 тонн.

“А до коронавірусу річна потреба лікарні становила 4,5 тонни”, – пояснила головна лікарка.

За її словами, насторожує зараз вік пацієнтів – відсоток молодих людей, які сьогодні перебувають у реанімації, шокує. Є й літні люди, зазначає медикиня, але 25-30-40-річних дуже багато.

Всі пацієнти – киснезалежні

“Крім того, почали також важко хворіти діти, чого не було ні за першої, ні за другої хвилі пандемії”, – додала Мостепан.

Вона наголосила, що хвороба зараз протікає дуже агресивно і викликає незворотні процеси в організмі.

“Єдиний наш вихід та порятунок на сьогодні – це масова вакцинація”, – наголосила медикиня.

Вона пояснила, що саме в їхній лікарні сьогодні лежать 3% – вакциновані та 97% – невакциновані пацієнти, в реанімації перебувають ті, хто не отримав щеплення.

Нагадаємо, радник мера Львова з медичних питань, лікар Тарас Жиравецький попередив, що небезпечним симптомом під час захворювання на коронавірусну інфекцію є підвищення температури до 38° на шостий-сьомий день захворювання. Це може говорити про те, що пацієнт найімовірніше потрапить у реанімацію. Лікар наголосив, що температуру необхідно постійно контролювати і “серйозніше ставитися до недуги”.

“Це відбувається не через вірус, а з іншої причини, найчастіше – приєднання бактеріальної інфекції”, – сказав медик.

Джерело.

Close