Новий варіант коронавірусу Омікрон почав виходити з-під контролю. Щоденне зараження COVID-19 досягло рекордного рівня в США і в деяких регіонах Європи та Австралії.
Про це повідомляє Reuters. Зокрема, рекорд щодо нових випадків був зареєстрований у Франції, Великій Британії, Італії, Іспанії, Португалії, Греції та Мальті.
Кількість випадків нового щоденного інфікування в Австралії 29 грудня зросла майже до 18 300, затьмаривши попередній максимум близько 11 300, досягнутий днем раніше.
Хоча деякі дослідження показали, що Омікрон менш смертоносний, ніж деякі з його попередників, проте лікарні в деяких країнах незабаром можуть бути переповнені, а підприємствам буде складно продовжувати роботу через те, що працівників доводиться відправляти на карантин.
Так, уряди низки країн дедалі більше стурбовані тим, що величезна кількість людей змушена перебувати в самоізоляції через контакт із хворими на коронавірус.
Очікувалося, що в середу Італія ослабить деякі зі своїх карантинних правил через побоювання, що економіка країни скоро зупиниться з огляду на те, скільки людей змушені самоізолюватися. Кількість випадків захворювання в країні за добу збільшилася вдвічі – до 78 313.
Зі свого боку Китай дотримується політики нульової терпимості до спалахів, утримуючи 13 мільйонів людей у місті Сіань під жорсткою ізоляцією вже протягом сьомого дня. Але ризик поширення нової інфекції зберігається, 28 грудня там було зареєстровано ще 151 випадок.
Омікрон у 70 разів заразніший за Дельту
Під час дослідження було виявлено, що варіант Омікрон розмножується приблизно в 70 разів швидше, ніж Дельта-версія коронавірусу у зразках тканин, взятих із бронхів та дихальних шляхів до легень. Це допоможе пояснити його швидку передачу.
У той же час керівник дослідницької роботи Майкл Чан Чі-Вай припускає, що, заражаючи набагато більше людей, дуже трансмісивний Омікрон може викликати тяжче захворювання і смерть, навіть якщо сам вірус буде менш патогенним.
Згідно з лабораторними даними, Омікрон може уникати імунітету, сформованого двома дозами вакцини від COVID-19. Тести з використанням антитіл у зразках крові продемонстрували різке зниження захисту від інфекції у людей, які отримали дві дози вакцини.
Проте вчені також заспокоюють тим, що крім антитіл, після вакцини в організмі формуються Т-клітини пам’яті, які все ж таки можуть запобігти тяжкому перебігу хвороби. Так, згідно з результатами дослідження, проведеного в Південній Африці, вакцина від коронавірусної хвороби компаній Pfizer/BioNTech може на 70% захистити пацієнтів від госпіталізації у разі захворювання на штам Омікрон. При цьому від ризику зараження препарат може бути ефективним лише на 33%.
Зі свого боку, виробники вакцин заявили, що продовжуватимуть дослідження ефективності вже наявних вакцин при зараженні Омікроном, а також працювати над створенням специфічного препарату, здатного нейтралізувати новий штам COVID-19. За попередніми прогнозами, така вакцина з’явиться не раніше ніж навесні 2022 року.