facebook

Україна може залишитись без шкільних підручників: не вистачає паперу

В Україні не вистачає паперу, який використовують для виготовлення книг. Головними причинами цього є високі закупівельні ціни, низькі квоти через дефіцит в інших країнах, а також вивезення макулатури-сировини за кордон.

Результатом цього може стати не лише зменшення тиражів та підвищення ціни на книги, а й неможливість друкувати шкільні підручники.

Про це повідомили “Факти ICTV”. Зазначається: брак паперу є однією з причин, через які видавництва не встигають виконувати замовлення.

“Ковідна” тисяча стимулювала людей до активного читання та купівлі книг. Проте видавництва вже не можуть виконувати замовлення, бо сировини для якісного паперу не знайти”, – йдеться в сюжеті.

Наголошується: дефіцит якісного паперу відчувається і в інших країнах. Через це Європа встановила імпортні квоти та суттєво підвищила ціни на свою продукцію.

“Багато друкарень купували папір для книг за кордоном, але зараз ціна стала надто високою – 1800 євро за тонну, що майже вдвічі більше ніж минулого року. Проте навіть за таку ціну його складно придбати, адже через дефіцит у Європі встановили квоти на обмежену кількість для імпорту. Наприклад, для України – не більше ніж 2000 тонн на рік”, – зазначають журналісти.

Україна вивозить сировину за кордон

Інша проблема – українську макулатуру активно продають за кордон. Замість переробляти її на папір для книг.

“Обрізки газет та книг – фактично, відходи, – на ціну золота. За місяць такої макулатури в одній із друкарень збирається майже 85 тонн. Проте її вивозять за кордон”, – розповіли журналісти.

Виробництво може скоротитися

В асоціації видавців уже заявили, що ситуація, що склалася, може призвести до серйозних наслідків. Зокрема:

скорочення тиражів наполовину;

зростання цін на книжки на 30%;

неможливість друкувати навіть шкільні підручники.

Джерело.

Close