facebook

У Пентагоні назвали дату, до якої Сенат має ухвалити закон про нову допомогу Україні: пауза може стати критичною

У Пентагоні заявили, що Сенат США має проголосувати за надання Україні нового пакета допомоги на $40 млрд до 19 травня. Якщо цього не станеться вчасно, Вашингтон може упустити здатність надавати військову допомогу Києву безперервно.

Про це сказав речник Міністерства оборони США Джон Кірбі на брифінгу в п’ятницю, 13 травня, передає CNN. Щоб не проґавити можливості, голосувати потрібно якнайшвидше.

“Ми хотіли б отримати схвалення додаткових повноважень до третього тижня цього місяця, щоб продовжувати безперебійний потік поставок в Україну. Тому ми закликаємо Сенат діяти якнайшвидше, щоб ми не дочекалися кінця травня, так і не отримавши жодних додаткових повноважень, на які можна спертися”, – сказав Кірбі.

Як відомо, закон про надання Україні допомоги на $40 млрд було схвалено Палатою представників, ще 11 травня. 13 травня лідери демократів та республіканців намагалися домовитися про прискорене ухвалення цього законопроєкту в Сенаті.

Проте сенатор-республіканець Ренд Пол виступив за введення спеціального генерального інспектора для контролю за витратами, щоб уникнути шахрайства. Цю поправку потрібно знову голосувати в Конгресі. Тому ухвалення документа загальмувалося.

Зазначимо, що закон передбачає спрямування коштів на військову, економічну та гуманітарну підтримку нашій державі в умовах війни проти агресора РФ. Примітно, що американський лідер Джо Байден вимагав у федерального законодавчого органу $33 млрд для української держави. Проте законодавці вирішили додатково виділити $3,4 млрд на військову допомогу та ще $3,4 млрд – для вирішення гуманітарних питань, з якими країна зіткнулася через повномасштабне вторгнення військ РФ.

Джерело.

Close