facebook

Stora Enso продає заводи та виходить з лісопильних виробництв росії “через погіршення ділових перспектив для цих підприємств”

Фінсько-шведський лісопромисловий концерн Stora Enso продав свої заводи з виробництва гофроупаковки в Московській, Нижегородській та Калузької областях, слідом за виходом з лісопильних виробництв, що розташовані в Росії, пише INTERFAX.RU.

“Луховицький, Арзамаський та Балабанівський пакувальні заводи компанії передані до місцевого управління”, – йдеться у прес-релізі компанії.

У Stora Enso висловили впевненість, що продаж активів російським власникам забезпечить стабільнішу роботу підприємств у поточних умовах. Виробнича потужність трьох заводів становить 395 млн. куб. м. гофроупаковки, на них працює близько 620 осіб. Заводи в основному виробляють гофроупаковку для продуктового сегмента, товарів для дому, кондитерських виробів та кормів для домашніх тварин на внутрішньому російському ринку.
Stora Enso за підсумками I кварталу 2022 року вже списала 35 млн. євро збитків від знецінення активів “через погіршення ділових перспектив для цих підприємств”. Додатковий збиток по МСФЗ від угоди складе близько 55 млн. євро і буде пов’язаний зі зміною курсу валют, очікують у компанії.

Заводами з виробництва упаковки Stora Enso володіє через дочірню структуру ТОВ “Стора Енс Пакаджинг Бб”. За підсумками минулого року виторг цієї структури, згідно з даними системи ” СПАРК -Інтерфакс”, склав 11,7 млрд. рублів, чистий прибуток – майже 2 млрд. рублів.

На початку березня Stora Enso оголосила про припинення виробництва та продажів у Росії, у квітні компанія повідомила, що продає місцевому менеджменту лісопильні підприємства в РФ. Списання по цій угоді скандинавський концерн оцінював 60 млн. євро додатково до вже зафіксованого збитку в 70 млн. євро за I квартал. У рф Stora Enso володіє лісопильними виробництвами в Карелії та Новгородській області. Сукупна потужність – 350 тис. куб. м. пиломатеріалів на рік.

Фото: storaenso.

Джерело.

Close